Jak zwiększyć sprzedaż?

Jest to problem, który napotyka wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy działają w środowisku wysoce konkurencyjnym. Podstawą ich przychodów jest sprzedaż produktów i płynąca z nich marża. Jednak jak pozyskać klientów, kiedy rywale są w stanie obniżyć cenę do akceptowalnego przez konsumenta poziomu?

29 lipca 2018
zdjęcie - Jak zwiększyć sprzedaż?
 
Jest to problem, który napotyka wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy działają w środowisku wysoce konkurencyjnym. Podstawą ich przychodów jest sprzedaż produktów i płynąca z nich marża. Jednak jak pozyskać klientów, kiedy rywale są w stanie obniżyć cenę do akceptowalnego przez konsumenta poziomu?
 
Co powinniśmy zrobić, żeby zyskać klientów?
 
Powinniśmy przede wszystkim budować z nimi wiążące relacje, wychodzić im naprzeciw, dowiadywać się, dlaczego nie są zainteresowani produktem, zmniejszać czas oczekiwania na produkt, udzielać się w mediach społecznościowych, być życzliwym i pomocnym poprzez publikowanie za darmo wartościowych treści.

Dodatkowymi zaletami będzie, jeżeli będziemy posiadali partnerów, którzy będą chcieli sprzedawcą bądź promować nasze produkty i usługi, a także budować markę dostępnymi środkami przekazu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie są kluczowe techniki dla każdego etapu procesu sprzedaży? Jak wpływać na proces negocjacji? Jak działać w sposób taki, by konsumenci i klienci utożsamili się z produktem? ak zachować się w ostatniej fazie sprzedaży? Sprawdź nasze szkolenia:

Co jeszcze możemy zrobić?
 
Chwalić się swoimi osiągnięciami, pozytywnymi opiniami klientów, którzy już zdążyli wypróbować nasz produkt i podzielili się opinią (możemy o nią spytać w po sprzedażowym kontakcie albo zachęcić do udziału w ankiecie). Będzie to miało duży wpływ na uczucia potencjalnych klientów, którzy z całą pewnością zasugerują się pozytywnymi wrażeniami innych, odnajdując wśród nich własne wątpliwości, które mogą być rozwiązane.
 
Warto też zainteresować się zagadnieniami copywritingu, landing page i przede wszystkim powierzyć interesy naszej firmy profesjonalnemu przedsiębiorstwu zajmującemu się promocją na szerszą skalę z wykorzystaniem fachowych narzędzi. W ten sposób będziemy mieli pewność, że dotrzemy do większego grona konsumentów. Powinniśmy także zadbać o to, aby być liderem wśród opiniodawców, ponieważ właśnie to stanowi główną siłę w pozyskiwaniu nowych i zatrzymywaniu stałych klientów.
 
Na każde wątpliwości starać się dopowiadać, proponując rozwiązania, a w przypadku niejasności starać się je jak najszybciej rozwiązać, ponieważ szybka decyzja może sprawić, że nie pozwolimy naszej konkurencji na to samo, a jednocześnie zyskamy w oczach naszych klientów, poprzez szczere intencje i prawdziwą, nie wymuszą chęć niesienia wsparcia i odpowiadania na potrzebny.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
13 listopada 2018
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów i jakie czynniki mogą wpływać na to, co mówimy i robimy, w tym także – co kupujemy. Co najlepsze, ta wiedza naukowa jest łatwo dostępna i może pomóc ci w zostaniu świetnym sprzedawcą.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.