Jaki jest najlepszy system do zarządzania zadaniami?

Coraz więcej osób planuje związać swoją zawodową przyszłość z project managementem, czyli zagadnieniami związanymi ze skutecznym zarządzaniem firmowymi projektami. Nic w tym dziwnego.

Wolontariat pracowniczy i CSR – narzędzie rozwoju pracowników i firmy
2020-03- 3
3 marca 2020 -
2020-03- 4
4 marca 2020
Warszawa
Warszawa
Wolontariat pracowniczy i CSR – narzędzie rozwoju pracowników i firmy
Interes, który nic poza pieniędzmi nie przynosi, jest złym interesem
Excellent Manager- sztuka delegowania i motywowania zespołu
2020-03-23
23 marca 2020 -
2020-03-24
24 marca 2020
Warszawa
Warszawa
Excellent Manager- sztuka delegowania i motywowania zespołu
Delegowanie pracy się sprawdza, nadzorowanie osoby delegującej pracę, sprawdza się jeszcze bardziej


Jaki jest najlepszy system do zarządzania zadaniami?

Coraz więcej osób planuje związać swoją zawodową przyszłość z project managementem, czyli zagadnieniami związanymi ze skutecznym zarządzaniem firmowymi projektami. Nic w tym dziwnego.

Od tego, w jaki sposób realizowane są poszczególne projekty zależy w dużej mierze to, jakie zyski osiągać będzie dane przedsiębiorstwo. Z tego też powodu project management określa się mianem zawodu przyszłości.

Aby zdobyć niezbędną wiedzę i kompetencje potrzebne do pracy na tym stanowisku dobrym rozwiązaniem jest udział w biznesowych szkoleniach, takich jak szkolenia dla kierowników oraz członków grup projektowych czy też szkolenia z zakresu agile. Czym jest agile? O tym dowiesz się już za chwilę.

Project management szkolenia

Agile, czy też inaczej zwinne zarządzanie projektami to jedno z najpopularniejszych obecnie trendów związanych z project managementem. Nic w tym dziwnego, ponieważ w przypadku skomplikowanych i bardzo złożonych projektów podejście tradycyjne (tak zwane kaskadowe) nie spełniało swoich funkcji.

Główna różnica pomiędzy podejściem tradycyjny a zwinnym zarządzaniem jest taka, że w przypadku podejścia tradycyjnego konkretny projekt to jedna wielka i nierozerwalna całość, zaś agile dzieli go niejako na poszczególne etapy, z których to każdy stanowi odrębną całość.

Prace nad projektem nie odbywają się na podstawie jednego odgórnego planu, każdy z etapów na spory wpływ na kolejny. Jeśli w wyniku prac okazuje się, że niezbędne jest wprowadzenie mniejszych czy większych modyfikacji, są one automatycznie brane pod uwagę.

W przypadku zarządzania projektem według podejścia agile zleceniodawca ma o wiele większy wpływ na prace i końcowy efekt. Wszystkie te czynności wpływają na to, że ostatecznie otrzymuje się sprawnie działający produkt, który spełniać będzie swe funkcje, nie zaś wykonany plan i mnóstwo dokumentacji.

Zwinne zarządzanie i umiejętności z nim związane mogą w znacznym stopniu wpłynąć na naszą sytuację na rynku pracy i pomóc nam znaleźć w pełni satysfakcjonujące, dobrze płatne stanowisko.

Wczoraj kolega, dziś skuteczny menedżer
2020-03-26
26 marca 2020 -
2020-03-27
27 marca 2020
Warszawa
Warszawa
Wczoraj kolega, dziś skuteczny menedżer
Ludzie nie opuszczają złych firm, tylko złych managerów
Szkolenia zamknięte: Menedżerskie
Zamiast popychać ludzi, lepiej ich pociągać

Wierzymy, że jest wiele dróg prowadzących do podniesienia efektywności menedżerów, a więc i organizacji. Metodyki, narzędzia, formaty szkoleniowe, proces rozwojowy  dobieramy kultury organizacyjnej. Zapraszamy na szkolenia menedżerskie (szkolenia dla kierowników).

Już niedługo:
Akademia Excellent Manager Program (5 dni)
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
Zarządzanie pokoleniami
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Powodzenie danej firmy na rynku zależy od wielu czynników. Niektóre z nich mają na nie większy, inne mniejszy wpływ. Jednym z istotniejszych czynników jest to, czy firmowe projekty realizowane są zgodnie z ustalonymi założeniami, nie przekraczają założonego budżetu czy też są finalizowane w terminie.
Project management to zagadnienie, które w biznesowych realiach zyskuje coraz większe znaczenie, bowiem w dużej mierze od niego właśnie zależy powodzenie danej firmy na rynku oraz jej finansowa sytuacja.
Jeśli jesteś osobą pracującą w korporacji albo innej firmie, w które funkcjonuje wiele działów z pewnością o uszy obiło ci się już określenie agile.
Project management, czyli nic innego jak zarządzanie projektami przez wielu nazywane jest zawodem przyszłości. Nic w tym dziwnego, od skutecznej realizacji poszczególnych projektów zależy w końcu w dużej mierze sprawne funkcjonowanie danej firmy.
Agile to pojęcie, które nie jednej osobie niemalże śni się po nocach... Czy jednak na pewno jest się czego bać? Czym jest to coraz popularniejsze pojęcie i czy naprawdę warto się nim zainteresować?
Obecny artykuł
Jaki jest najlepszy system do zarządzania zadaniami?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Wolontariat pracowniczy i CSR – narzędzie rozwoju pracowników i firmy
3 marca 2020 - 4 marca 2020 Warszawa
Celem szkolenia jest wskazanie najskuteczniejszych rozwiązań, które są możliwe do zaimplementowania w konkretnej firmie. Szkolenie będzie miało w...
Excellent Manager- sztuka delegowania i motywowania zespołu
23 marca 2020 -24 marca 2020 Warszawa
Delegowanie sprawia, że menedżer ma więcej czasu na zarządzanie, a pracownicy zwiększają zakres odpowiedzialności co daje im satysfakcję....

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
FBLn
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.