Jaki jest najlepszy system do zarządzania zadaniami?

Coraz więcej osób planuje związać swoją zawodową przyszłość z project managementem, czyli zagadnieniami związanymi ze skutecznym zarządzaniem firmowymi projektami. Nic w tym dziwnego.

Agile – zwinne zarządzanie projektami dla HR
2020-09-29
29 września 2020 -
2020-09-30
30 września 2020
Warszawa
Warszawa
Agile – zwinne zarządzanie projektami dla HR
Agile służy do integracji, interakcji i innowacji
Project manager - zarządzanie projektami wg PMI
2020-10- 1
1 października 2020 -
2020-10- 2
2 października 2020
Warszawa
Warszawa
Project manager - zarządzanie projektami wg PMI
Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, skąd będziesz wiedzieć, że tam dotarłeś?


Jaki jest najlepszy system do zarządzania zadaniami?

Coraz więcej osób planuje związać swoją zawodową przyszłość z project managementem, czyli zagadnieniami związanymi ze skutecznym zarządzaniem firmowymi projektami. Nic w tym dziwnego.

Od tego, w jaki sposób realizowane są poszczególne projekty zależy w dużej mierze to, jakie zyski osiągać będzie dane przedsiębiorstwo. Z tego też powodu project management określa się mianem zawodu przyszłości.

Aby zdobyć niezbędną wiedzę i kompetencje potrzebne do pracy na tym stanowisku dobrym rozwiązaniem jest udział w biznesowych szkoleniach, takich jak szkolenia dla kierowników oraz członków grup projektowych czy też szkolenia z zakresu agile. Czym jest agile? O tym dowiesz się już za chwilę.

Project management szkolenia

Agile, czy też inaczej zwinne zarządzanie projektami to jedno z najpopularniejszych obecnie trendów związanych z project managementem. Nic w tym dziwnego, ponieważ w przypadku skomplikowanych i bardzo złożonych projektów podejście tradycyjne (tak zwane kaskadowe) nie spełniało swoich funkcji.

Główna różnica pomiędzy podejściem tradycyjny a zwinnym zarządzaniem jest taka, że w przypadku podejścia tradycyjnego konkretny projekt to jedna wielka i nierozerwalna całość, zaś agile dzieli go niejako na poszczególne etapy, z których to każdy stanowi odrębną całość.

Prace nad projektem nie odbywają się na podstawie jednego odgórnego planu, każdy z etapów na spory wpływ na kolejny. Jeśli w wyniku prac okazuje się, że niezbędne jest wprowadzenie mniejszych czy większych modyfikacji, są one automatycznie brane pod uwagę.

W przypadku zarządzania projektem według podejścia agile zleceniodawca ma o wiele większy wpływ na prace i końcowy efekt. Wszystkie te czynności wpływają na to, że ostatecznie otrzymuje się sprawnie działający produkt, który spełniać będzie swe funkcje, nie zaś wykonany plan i mnóstwo dokumentacji.

Zwinne zarządzanie i umiejętności z nim związane mogą w znacznym stopniu wpłynąć na naszą sytuację na rynku pracy i pomóc nam znaleźć w pełni satysfakcjonujące, dobrze płatne stanowisko. Warto więc inwestować w agile szkolenia.

Triber - kierownik projektu 2.0
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Triber - kierownik projektu 2.0
Triber – zarządzanie projektami w zmiennym świecie + orientacja na rezultaty
Szkolenia zamknięte: Zarządzanie projektami
Jeśli nie możesz czegoś zmierzyć, to nie możesz tym zarządzać

Podejść, metodyk, narzędzi, technik jest wiele, często trudno przebić się przez „gąszcz”, tak, aby dobrać te właściwe szczególnie, że istotą projektu jest jego unikalność widoczna zarówno w postaci efektu projektu, jak też w postaci sposobu jego przygotowania i przeprowadzenia.

Zobacz:
Webinary, Interaktywne Szkolenia Online
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
Wprowadzenie do podejść klasycznych w zarządzaniu projektami
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły:

Project management to zagadnienie, które w biznesowych realiach zyskuje coraz większe znaczenie, bowiem w dużej mierze od niego właśnie zależy powodzenie danej firmy na rynku oraz jej finansowa sytuacja.
Project management, czyli nic innego jak zarządzanie projektami to szereg działań o kluczowym znaczeniu dla powodzenia oraz finansowych osiągów danej firmy. Nic więc dziwnego, że większość pracodawców stara się stale doszkalać swoich managerów, liderów grup projektowych oraz wszystkich osób wchodzących w ich skład.
Chcąc osiągnąć sukces zawodowy, niezależnie od branży, w jakiej się pracuje, trzeba włożyć sporo wysiłku w to, aby być na bieżąco. Jedynie nieustanne zdobywanie aktualnej wiedzy pozwala na poszerzanie horyzontów zawodowych.
Szkolenia to jeden z najkorzystniejszych sposobów zdobywania wiedzy. Dlaczego tak jest? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Na pierwszy plan wysuwa się efektywność. Szkolenia managerskie Wrocław organizowane są w określonych blokach tematycznych.
Szkolenia managerskie Wrocław odbywają się cyklicznie. Przewidziane są dla osób zajmujących się w pracy zawodowej obszarem zarządzania ludźmi i zarządzania projektami. Wiedza, jaka przekazywana jest na tego typu szkoleniach jest bardzo konkretna i pozwala na realne podniesienie kompetencji zawodowych.
Obecny artykuł
Jaki jest najlepszy system do zarządzania zadaniami?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Agile – zwinne zarządzanie projektami dla HR
29 września 2020 -30 września 2020 Warszawa
Zarządzanie projektami Agile dla HR daje możliwość poznania metodyki odpowiadającej na nieustanną zmianę w organizacjach. Szkolenie pozwala...
Project manager - zarządzanie projektami wg PMI
1 października 2020 - 2 października 2020 Warszawa
Zarządzanie projektami wg PMI w naszym wykonaniu ma charakter praktyczny. Pracujemy na realnych studiach przypadku. Zalecenia, narzędzia, dobre...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji