Jaki jest zakres obowiązków telemarketera?

Telemarketer to w zasadzie całkiem odpowiedzialna funkcja w firmie. Na czym dokładniej polegają jego zadania i obowiązki? Co musi umieć wykonywać taki telemarketer? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Jaki jest zakres obowiązków telemarketera?

Telemarketer to w zasadzie całkiem odpowiedzialna funkcja w firmie. Na czym dokładniej polegają jego zadania i obowiązki? Co musi umieć wykonywać taki telemarketer? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Zadania telemarketera

Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że telemarketer to w zasadzie bardzo łatwa praca. W końcu tylko cały dzień się po prostu siedzi i dzwoni. Tak jednak zupełnie nie jest. Przede wszystkim bowiem telemarketer musi bardzo dobrze znać się na sprzedawanych przez siebie produktach albo też na oferowanych usługach. Klienci bowiem często bywają naprawdę dociekliwi.

Ponadto telemarketerzy muszą posiadać pewne kompetencje psychologiczne. Zasadniczo rozmowa odbywa się według opracowanego przez psychologów biznesu skryptu i niespecjalnie jest tutaj miejsce na inwencję twórczą, jednak czasem telemarketer musi również umieć ocenić nastrój klienta, jego chęci itp.

Warto jeszcze zaznaczyć, że niestety w tej pracy potrzebna jest bardzo cierpliwość i opanowanie - wielu klientów nie panuje nad emocjami i ucieka się nawet do wulgaryzmów i słownych obelg.

Szkolenie telemarketing - niezbędne przy pracy telemarketera

Jak zatem widać, nie jest to tak prosta praca, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Dlatego też w tej branży konieczne jest odbycie pewnego szkolenia.

To podstawowe szkolenie organizowane jest zasadniczo przez firmę zatrudniającą telemarketerów i polega głównie właśnie na zdobyciu informacji odnoszących się do sprzedawanych produktów i usług.

Jeśli jednak jako firma chcemy bardziej postawić na profesjonalny telemarketing, to warto zainteresować się także innymi szkoleniami dla pracowników.

W tym zakresie szczególnie przydatne mogą się okazać szkolenia negocjacje - w końcu telemarketer właśnie w dużej mierze negocjuje z klientami - to, czy zdecydują się na zakup, jakiej wielkości itp. Umiejętności negocjowania są w tym zakresie w zasadzie na wagę złota!

Podsumowując- telemarketing wcale nie jest taką prostą sprawą, jakby to się mogło zasadniczo wydawać, szczególnie jeśli jako firma zamierzamy poważnie na niego postawić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.