Jakich narzędzi używa się w pracy w zespole scrumowym?

Zespół scrumowy – to dzisiaj coraz częstsze zjawisko w wielu różnych firmach. O co dokładniej tutaj chodzi? Czym wyróżnia się ten zespół? Jakie narzędzia są tam stosowane? O tym więcej powiemy właśnie za chwilkę…

zdjęcie - (the_title())


Jakich narzędzi używa się w pracy w zespole scrumowym?

Zespół scrumowy - to dzisiaj coraz częstsze zjawisko w wielu różnych firmach. O co dokładniej tutaj chodzi? Czym wyróżnia się ten zespół? Jakie narzędzia są tam stosowane? O tym więcej powiemy właśnie za chwilkę...

Zespół scrum - najważniejsze role i informacje

Na początku jednak warto w ogóle powiedzieć, co to jest zespół scrum i co go tak naprawdę wyróżnia spośród wielu innych zespołów. Otóż zasadniczo chodzi tutaj o to, że scrum jest częścią agile - zarządzania zwinnego. Co jest charakterystyczne dla niego, to właśnie dość specyficzny rozkład ról w zespole.

Mamy tutaj bowiem product ownera, czyli ogólnie rzecz ujmując osobę odpowiedzialną za różnego rodzaju kontakty z klientem. Zajmuje się też on szeroko pojętą organizacją, rozdzielaniem zadań itp.

Dalej jest scrum master - to osoba doskonale znająca się na zasadach scrum, umiejąca naprawdę dobrze określić, czy są one stosowane odpowiednio. Scrum master także jest swego rodzaju duchowym przewodnikiem dla zespołu - motywuje, rozsądza spory, gani itp..

Jest jeszcze scrum developer, który zasadniczo jest zwykłym pracownikiem, jednak świetnie znającym się na swoim fachu i dodatkowo naprawdę mającym spore kompetencje i możliwości ich realizacji. Aby pełnić poszczególne funkcje w zespole zdecydowanie trzeba zainwestować w szkolenie scrum developer, szkolenie product owner, czy też szkolenia scrum master.

Narzędzia stosowane w zespole scrum

Powyższe szkolenia także powiedzą ogólnie nam, jakie narzędzia stosowane są w scrum. Generalnie jednak większą wiedzę na ten temat powinien mieć scrum master oraz product owner. Te dwie osoby zasadniczo bowiem przede wszystkim odpowiedzialne są właśnie za wprowadzanie scrum w życie.

Warto tu także podkreślić fakt, że obok różnych narzędzi typowych dla scrum a związanych z wprowadzeniem sprintu itp. mamy tutaj także naprawdę bardzo wiele bardziej ogólnych narzędzi, właściwych w zasadzie każdej firmie. O tym jednak wszystkim dowiemy się na naprawdę profesjonalnym szkoleniu, w które warto zainwestować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.