Jakie korzyści możemy uzyskać zarządzając według zasad agile?

Coraz więcej pisze się i mówi o korzyściach płynących z zastosowania metodyki zwinnego zarządzania, jednak należy w pierwszej kolejności pamiętać o tym, że nie istnieje tylko jeden uniwersalny system agile, który może zostać zastosowany do każdego projektu.

10 lutego 2020
zdjęcie - Jakie korzyści możemy uzyskać zarządzając według zasad agile?

Jakie korzyści możemy uzyskać zarządzając według zasad agile?

Coraz więcej pisze się i mówi o korzyściach płynących z zastosowania metodyki zwinnego zarządzania, jednak należy w pierwszej kolejności pamiętać o tym, że nie istnieje tylko jeden uniwersalny system agile, który może zostać zastosowany do każdego projektu i nie każdy projekt może wdrożyć z powodzeniem założenia zwinnego zarządzania.

Szkolenie agile foundation podkreśla różnice wynikające z różnych potrzeb projektowych i podpowiada rozwiązania, jakie można z powodzeniem w danych sytuacjach wykorzystać. Jeżeli projekt nie odpowiada specyfice zwinnego zarządzania, nie oznacza to, że żadne elementy agile nie mogą zostać z powodzeniem zaadaptowane do projektu.

Agile szkolenie pomaga przede wszystkim zrozumieć pakiet korzyści płynący z implementacji agile w wyżej wspomnianych projektach. Po pierwsze, agile nastawione jest na szybką reakcję pracowników na zmieniające się warunki projektowe, mogą one dotyczyć zmiennych wymagań albo niepoznanych lub nierozpoznanych przeszkód, na które będzie można się natknąć przy realizacji projektu.

Szkolenia agile podkreślają też potrzebę elastyczności całego zespołu w odniesieniu do rozwiązywania na bieżąco pojawiających się problemów. Agile pm foundation podkreśla też istotę korzyści związanych z lepszym budżetowaniem projektu - określaniem zysków, strat i całkowitej ceny, którą klient zapłaci za projekt w postaci produktu lub usługi.

Głównym motywem jest dostarczanie w miarę budżetu, oraz utrzymywanie całego projektu we względnej prostocie, która zapewni powodzenie projektu. W projektach, gdzie stosuje się zwinne zarządzanie, nie stosuje się nadmiernej dokumentacji choćby z tego względu, że projekt ma dostarczyć prosty produkt lub usługę, wykonany zwinnie, sprawnie, w dedykowanym czasie, ale nie "przekombinowanym".

Agile niesie ze sobą, jak widać, szereg korzyści i tylko ci odpowiednio wyszkoleni w założeniach metodologii agile mogą zadecydować, czy taki typ zarządzania w zupełności odpowiada potrzebom danego projektu czy też lepiej zastosować inną metodologię.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.