Jakie mamy możliwości rozwoju w firmie?

Rozważając kwestię zmiany statusu zatrudnienia na polskim rynku można zauważyć ciekawą rzecz. Jeszcze pod koniec poprzedniego stulecia niemal standardem było to, że pracownik niemal całe swoje życie pracował w jednym zakładzie pracy.

zdjęcie - Jakie mamy możliwości rozwoju w firmie?

Jakie mamy możliwości rozwoju?

Rozważając kwestię zmiany statusu zatrudnienia na polskim rynku można zauważyć ciekawą rzecz. Jeszcze pod koniec poprzedniego stulecia niemal standardem było to, że pracownik niemal całe swoje życie pracował w jednym zakładzie pracy. Do rzadkości należeli ludzie, którzy w ciągu trzydziestu lat pracy kilka razy zmieniali miejsce zatrudnienia. Obecnie, sytuacja ta uległa całkowitej zmianie. Coraz częściej, to pracodawca szuka pracownika a nie na odwrót. Firmy muszą przedstawiać coraz ciekawsze warunki zatrudnienia, tak by skusić do pracy wartościowych pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!


Perspektywy rozwoju wewnątrz firmy

Firma może odnieść sukces tylko wtedy, gdy pracownicy będą pracować w sposób efektywny. Pojawia się w tym miejscu pytanie o to, jak podnieść wydajność pracowników? Otóż wystarczy zwiększyć ich motywację. Nie jest to jednak takie proste, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Niektórzy są zdania, że najważniejszym czynnikiem motywującym są zarobki na odpowiednim poziomie. Coraz częściej, zwłaszcza wśród przedstawicieli młodego pokolenia, bardziej liczą się inne czynniki, jak chociażby możliwość nieustannego rozwoju zawodowego.

Kursy doszkalające Wrocław

Każda firma, której zależy na tym by być liderem na rynku powinna dbać o to, aby jej pracownicy mieli możliwość rozwoju zawodowego. W ramach kwartalnych czy rocznych nagród można najlepszych pracowników wysyłać na branżowe szkolenia. Kursy komputerowe Wrocław czy kursy trenerskie Wrocław to tylko przykłady zajęć, które mogą podnieść kompetencje pracowników. Warto zróżnicować oferowane szkolenia, tak by wśród nich zalazły się warsztaty umiejętności miękkich jak i szkolenia przekazujące wiedzę branżową.

Można także pokusić się o zorganizowanie wewnętrznych szkoleń zamkniętych, w których udział będzie mogła wziąć większa grupa pracowników. Możliwość rozwoju kompetencji zawodowych jest bardzo ważna i to często ten aspekt przeważa o podjęciu decyzji o zatrudnieniu w konkretnej firmie. Warto mieć to zatem na uwadze i przyłożyć się do organizacji szkoleń dla pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.