Jakie metody relaksacji można stosować w pracy?

Nie ulega wątpliwości, że stres ma niesamowicie negatywny wpływ na nasze życie. Nie trzeba wspominać chyba o tym jak zły wpływ stres ma na nasz układ nerwowy. Zmęczenie, kłopoty z koncentracją, a nawet bezsenność to tylko niektóre ze skutków ubocznych stresu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie metody relaksacji można stosować w pracy?

Nie ulega wątpliwości, że stres ma niesamowicie negatywny wpływ na nasze życie. Nie trzeba wspominać chyba o tym jak zły wpływ stres ma na nasz układ nerwowy. Zmęczenie, kłopoty z koncentracją, a nawet bezsenność to tylko niektóre ze skutków ubocznych stresu.

Wspomnieć należy również o negatywnym wpływie stresu na nasz układ hormonalny, co jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet w okresie rozrodczym. Kłopoty z zajściem lub dotrzymaniem ciąży oraz z cerą i włosami to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą borykać się kobiety z zaburzeniami hormonalnymi na tle nerwowym.

Trzeba zaznaczyć, że stres może dopaść nas tak naprawdę wszędzie, ale najczęściej dopada nas w miejscu pracy. Miejsce pracy to bowiem miejsce, które odwiedzamy każdego dnia. Bardzo dobrze byłoby więc zadbać o to, aby było ono przyjazne.

Czasami jednak mimo tego, że współpracownicy są dla siebie mili, a szef wyrozumiały, stres dopada nas w miejscu pracy. Dlaczego tak się dzieje? Na pewno winą za to można obarczyć sam charakter naszej pracy. Na stres w pracy częściej są narażone osoby, którym wykonywana praca nie sprawia przyjemności.

Na frustrację oraz zmęczenie mogą narzekać również osoby, które posiadają pewne cechy charakteru utrudniające walkę ze stresem i trudnymi emocjami. Stres znacznie częściej dopada osoby nieśmiałe, skryte i niepewne siebie. Na pewno należy przeprowadzać dla pracowników zarządzanie emocjami szkolenie oraz radzenie sobie ze stresem szkolenie. Dzięki tego typu szkoleniom pracownicy dowiedzą się jak przeciwdziałać stresowi w miejscu pracy oraz jak minimalizować jego skutki, jeśli już się pojawi.

Koniecznie należy zaznaczyć, że w miejscu pracy możemy wykonywać pewne techniki relaksacyjne. Jeżeli pracujemy przy komputerze, dobrze jest pamiętać o robieniu pięciominutowej przerwy po każdej godzinie pracy przy komputerze.

Można wówczas zamknąć oczy i pomyśleć o czymś przyjemnym. Takie ćwiczenie będzie dobre zarówno dla naszego ciała jak i ducha. Pomyśleć również można o technikach oddechowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.