Jakie pojęcia związane z agile warto znać?

Agile czyli tak zwana zwinna metodyka realizacji projektu to jeden z popularniejszych sposobów na ich realizowanie. Pozwala na szybką realizacje i przede wszystkim nie sprawia problemu w sytuacji, gdy trzeba się dopasować do nowych okoliczności czy wymagań dotyczących założeń projektu.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć o Agile?

Agile czyli tak zwana zwinna metodyka realizacji projektu to jeden z popularniejszych sposobów na ich realizowanie. Pozwala na szybką realizacje i przede wszystkim nie sprawia problemu w sytuacji, gdy trzeba się dopasować do nowych okoliczności czy wymagań dotyczących założeń projektu.

Jednakże stosowanie tej metody, podobnie zresztą jak wielu innych wymaga przede wszystkim posiadania odpowiedniej wiedzy jak również doświadczenia, szczególnie gdy mowa o osobach kierujących realizacją projektu.

Aby jednak móc rozmawiać o stosowaniu tej metodyki warto znać przynajmniej podstawowe, związane z nią pojęcia. Nie wystarczy sama definicja tego, czym jest Agile i kiedy się je stosuje. Znajomość takich pojęć jak Scrum, Scrum Master czy Sprint to w zasadzie podstawa znajomości metodyki Agile i wykorzystywanych w niej określeń. Tak samo ważne są zwroty takie jak Daily czy Development Team.

Lista określeń, które stosuje się w metodyce Agile jest bardzo szeroka, i bez odpowiedniej wiedzy trudno je wszystkie zapamiętać i przede wszystkim odpowiednio wytłumaczyć ich znaczenie. Dlatego też nabywanie wiedzy dotyczącej tego tematu dla wielu osób jest bardzo istotne. Dobrym pomysłem mogą być związane z tematem project management szkolenia, których z każdym rokiem jest na rynku coraz więcej.

Ich popularność sprawia, że firmy oferujące przeprowadzanie kursów proponują również takie które skupiają się na wybranym zagadnieniu, jak na przykład szkolenie Scrum Master. Taki kurs pozwala przygotować się do wykonywania takiego zawodu, funkcja Scrum Mastera jest bowiem jedną z ważniejszych w każdym zespole.

Dobrym pomysłem na zdobycie nowej wiedzy jest także szkolenie Scrum Developer, które przeznaczone jest przede wszystkim dla członków zespołu realizującego dany projekt. Szkolenia Agile Foundation Warszawa bardzo często są realizowane na indywidualne zlecenie firm, które w ten sposób chcą zapewnić swoim pracownikom znacznie lepszy dostęp do odpowiednich wiadomości.

Dzięki temu bowiem nie tylko rozwijają się poszczególne osoby, ale ich wiedza przełożona na działanie daje bardzo dobre wyniki dla całej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.