Jakie porady przydadzą się telemarketerom?

Telemarketing to ciągle dość popularna forma marketingu i sprzedaży. Czy skuteczna? To zależy w dużej mierze właśnie od telemarketera i jego umiejętności. Jakie umiejętności powinien posiadać telemarketer, aby skutecznie sprzedawać wszystko? O tym powiemy pokrótce poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Jakie porady przydadzą się telemarketerom?

Telemarketing to ciągle dość popularna forma marketingu i sprzedaży. Czy skuteczna? To zależy w dużej mierze właśnie od telemarketera i jego umiejętności. Jakie umiejętności powinien posiadać telemarketer, aby skutecznie sprzedawać wszystko? O tym powiemy pokrótce poniżej...

Szkolenie telemarketing

Na wstępie warto powiedzieć kilka słów o niezwykle dzisiaj popularnym szkoleniu, jakim jest szkolenie telemarketing. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Zdecydowanie tak! Warto jednak zaznaczyć, że ma ono dzisiaj kilka swoich stron.

Przede wszystkim może to być szkolenie telemarketing dla różnych osób, które właśnie występują czy dzwonią i bezpośrednio zajmują się sprzedażą. W tym momencie warto bowiem napomknąć, że definicja telemarketingu się nieco rozszerzyła i nie obejmuje tylko i wyłącznie takich mediów jak telewizja czy internet, lecz również mediów w internecie.

Co więcej szkolenie telemarketing także może odnosić się do osób, które tworzą całą oprawę takiej formy marketingu.

Profesjonalny telemarketer

Wróćmy jednak raczej do osoby, która ma być telemarketerem. Jak szkolenie dla handlowców może jej pomóc?

Otóż przede wszystkim ważne jest to, aby umiała ona dobrze się wypowiadać. chodzi tu nie tylko i wyłącznie o dykcję, ale przede wszystkim o mimikę twarzy oraz dobierane słowa. Wbrew pozorom ludzie bardzo dużo z tego wyczytują. Ważna jest także intonacja i ton głosu - w końcu nie bez podstawy funkcjonuje określenie, "głęboki, budzący zaufanie głos". Ważne są także inne rzeczy, jak chociażby ubiór.

Telemarketer - szczególnie jako osoba dzwoniąca - musi także umieć naprawdę dobrze odgadywać nastrój osoby po drugiej stronie słuchawki. Nie może reagować jak automat, ponieważ wówczas rzeczywiście taki marketing za wiele zysków to nie będzie przynosił.

Ważniejsze jest natomiast to, aby umieć rozpoznawać, z kim rozmawiamy, jaki charakter ma dana osoba, jak się wypowiada, co może ją zaciekawić, w jaki sposób prowadzić rozmowę, aby osiągnąć sukces. To wszystko właśnie dają szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.