Jakie są założenia manifestu agile?

Agile to słowo bardzo popularne w biznesie XXI wieku i zdecydowanie warto się z nim dobrze zapoznać. Dzisiaj bowiem bardzo wiele rzeczy może być określanych mianem agile, ponieważ w istocie – obecnie w cenie są bardziej zwinne rozwiązania.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są założenia manifestu agile?

Agile to słowo bardzo popularne w biznesie XXI wieku i zdecydowanie warto się z nim dobrze zapoznać. Dzisiaj bowiem bardzo wiele rzeczy może być określanych mianem agile, ponieważ w istocie - obecnie w cenie są bardziej zwinne rozwiązania. Stąd wynika też popularność kursów typu szkolenie agile bądź scrum szkolenie.

Mamy zatem agile zarządzanie projektami czy też tworzenie oprogramowania agile. Z tym drugim sektorem mocno powiązany jest manifest agile, który jednak w zasadzie można potem odnieść do wszystkich technik agile. Jak wyglądają jego główne założenia?

Założenia manifestu agile

Oczywiście manifest ten jest dość długi i nie sposób tutaj przytoczyć i omówić absolutnie każdego jego punktu, dlatego też zostaną omówione absolutnie najważniejsze kwestie. A zatem przede wszystkim manifest ten określa, że ludzie i interakcje powinni stać ponad procesami i narzędziami.

Oznacza to, że choć wydawało by się, że programowanie to taka samotnicza dziedzina i bez mała niedługo będą mogły ją objąć roboty, to jednak wcale tak do końca nie jest.

Dalej manifest ten mówi nam, że ważniejsze jest działające oprogramowanie niż obszerna dokumentacja. Ten proces zapewne każdy nieraz widział w swojej firmie- gromadzenie dokumentacji, która niespecjalnie będzie nam do czegoś przydatna, podczas gdy efektów pracy brak.

Manifest ten także określa, że współpraca z klientem stoi wyżej niż jakiekolwiek formalne ustalenia. Otóż warto na bieżąco kontaktować się z klientem i wszystko ustalać - czasem sztywne trzymanie się pierwotnego planu doprowadzi tylko do wielu nieporozumień. Ostatnie ważne założenie to to, że warto podążać za planem, ale przede wszystkim reagować na zmiany.

Szkolenia biznesowe Warszawa

Generalnie wydawać by się mogło, że wszystkie powyższe zasady są naprawdę proste do zastosowania w życiu codziennym firmy.

Niestety jednak tak do końca nie jest - zarządzanie agile, czy też tworzenie oprogramowania a zasadzie agile wymaga od nas zerwania z pewnymi schematami.

Dlatego też warto zainwestować w zarządzanie projektami szkolenie Warszawa - tam nauczą nas dokładnie, jak wykorzystać agile na różnych płaszczyznach firmowego życia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.