Jakie są główne założenia i praktyki agile?

Wiele dzisiaj w sferach biznesowych mówi się o agile, a w szczególności o manifeście agile. Co to dokładniej jest? Na czym w zasadzie polega manifest agile? Jakie są tak naprawdę jego założenia? O tym wszystkim powiemy nieco poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Jakie są główne założenia i praktyki agile?

Wiele dzisiaj w sferach biznesowych mówi się o agile, a w szczególności o manifeście agile. Co to dokładniej jest? Na czym w zasadzie polega manifest agile? Jakie są tak naprawdę jego założenia? O tym wszystkim powiemy nieco poniżej...

Agile project management szkolenie

Na początek warto jednak powiedzieć, że tematyka agile nie jest wcale taka prosta do opanowania. Z drugiej jednak strony zdecydowanie jest bardzo przydatna w każdej firmie. Dlatego też, jeśli poważnie myślimy o przyszłości naszej firmy albo o przyszłości swojej jako osoby na kierowniczym stanowisku to zdecydowanie warto zainwestować w agile project management szkolenie, w skrócieszkolenie agile.

Co jest jeszcze istotne - ono wcale nie musi nie musi być bardzo kosztowne. Dzisiaj bowiem zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane jest przez wiele różnych instytucji oraz organów.

Agile oraz manifest agile

Wróćmy jednak teraz zasadniczo do tematu artykułu, a mianowicie do agile. Jest to forma nowoczesnego zarządzania, kreowania oprogramowań itp.

Właśnie niejako na podstawie oprogramowań powstał manifest agile, jednak z powodzeniem można go tu przytoczyć, ponieważ generalnie pokazuje on świetnie, czym jest własnie metodyka agile w różnych sektorach firmy. Zatem, jak prezentują się najważniejsze założenia manifestu agile?

Przede wszystkim mówią one o tym, że ludzie i interakcje są ważniejsze od procesów i narzędzi. Zatem jak najbardziej świetnie, że mamy programy przykładowo oceniające danego kandydata, niemniej jednak nic nie zmieni wartości rozmowy z nim.

Ponadto działające oprogramowanie ważniejsze jest niż obszerna dokumentacja. Często wiele osób popełnia właśnie taki błąd - skupia się na jednej rzeczy, aż w końcu urasta to do rangi ogromnego problemu.

Przykładowo - naprawdę lepiej jest wysłać, może nie doskonałe, ale wszystkie zaproszenia, niż pracować nad grafiką jednego tak długo, że aż nie będzie sensu nikogo zapraszać. Manifest agile uczy nas także, że powinniśmy postawić współpracę z klientem ponad formalne ustalenia oraz że reagowanie na bieżąco na zmiany jest ważniejsze niż ścisłe trzymanie się planów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.