Jakie są role menedżera?

W przedsiębiorstwie pełni on rozmaite funkcje: jest przywódcą, do którego zwracają się inni pracownicy, negocjatorem, jeżeli zachodzi jakikolwiek konflikt interesów bądź wewnątrz podlegającego mu zespołu, informatorem – kimś, kogo zadaniem jest przekazywanie informacji do właściwego miejsca. 

zdjęcie - (the_title())

  W przedsiębiorstwie pełni on rozmaite funkcje: jest przywódcą, do którego zwracają się inni pracownicy, negocjatorem, jeżeli zachodzi jakikolwiek konflikt interesów bądź wewnątrz podlegającego mu zespołu, informatorem - kimś, kogo zadaniem jest przekazywanie informacji do właściwego miejsca. Nie wyczerpuje to listy wielozadaniowości, jaką musi spełniać menedżer, warto jednak zapoznać się bliżej z niektórymi jego rolami w przedsiębiorstwie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Jakie umiejętności są wymagane na tym stanowisku?

  Przede wszystkim obejmują one trzy podstawowe dziedziny: komunikacyjną (menedżer musi sprawnie posługiwać się zarówno słowami, jak i własnymi gestami oraz mimiką), interpersonalne (powinien wiedzieć, jak zachować się w danej sytuacji, być otwartym na zdanie i potrzeby pracowników oraz kierownictwa), decyzyjne (to w jego rękach znajduje się władza, dzięki której może zarządzać podziałem zadań między pracowników oraz do niego należy ostateczne słowo w kwestii projektu przed przekazaniem go w ręce kierownictwa lub klienta).

  Jest to niezwykle odpowiedzialna funkcja, z którą związane są liczne wymagania i oczekiwania, stąd też menedżer powinien być odporny na stres i posiadać wiedzę, na której oprze swój autorytet, potrzebny do wypełniania każdej roli, jaką się dla niego przewiduje. To on inicjuje zmiany, rozdziela zadania, pośredniczy we współpracy między pracownikami różnych działów, monitoruje postępy, reprezentuje interesy przedsiębiorstwa w czasie spotkań z klientami i partnerami biznesowymi.

  Aby sprostać tym wyzwaniom musi on być pewny siebie, potrafić zorganizować czas, aby realizować nawarstwiającą się ilość obowiązków oraz posiadać zdolność racjonalnego i skutecznego delegowania zadań, tak, aby powierzone zlecenie oddać w kompetentne ręce. Jego zadaniem jest również rozwiązywanie konfliktów zakłócających sprawne funkcjonowanie w miejscu pracy, dlatego też tak istotne jest wybranie odpowiedniej osoby na to stanowisko. Nie wystarczy dobre szkolenie czy kurs, żeby uczynić z kogoś menedżera, można jedynie wyuczyć osobę z odpowiednimi predyspozycjami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.