Jakie są skutki stresu w pracy?

Nie da się ukryć, że stres jest zawsze niepożądanym zjawiskiem. Niestety, stres jest obecny zarówno w naszym życiu prywatnym jak i zawodowym. Należy zauważyć, że długofalowe skutki stresu mogą być bardzo poważne.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są skutki stresu w pracy?

Nie da się ukryć, że stres jest zawsze niepożądanym zjawiskiem. Niestety, stres jest obecny zarówno w naszym życiu prywatnym jak i zawodowym. Należy zauważyć, że długofalowe skutki stresu mogą być bardzo poważne.

Przede wszystkim stres może wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Mogą pojawić się stany lękowe oraz depresja. Może ponadto dojść do wypalenia zawodowego. Czasami mogą się również pojawić trudności w pracy.

Stresowe sytuacje zwiększają ryzyko niepowodzeń służbowych. Realizacja zadań może być nieterminowa. Ponadto, zestresowane osoby mają większe skłonności do powodowania zamierzonych lub nie wypadków w miejscu pracy.

Z tego też względu należy za wszelką cenę unikać sytuacji stresowych. Na pewno warto byłoby pomyśleć o tym, aby odpoczywać po pracy. Duża ilość odpoczynku pomaga walczyć z krótkofalowymi i długofalowymi skutkami stresu oraz wypalenia zawodowego.

Zadbajmy więc o to, by plan naszego dnia uwzględniał czas na aktywność na świeżym powietrzu. Postarajmy się również brać w różnego rodzaju szkoleniach i kursach. Wypalenie zawodowe szkolenie oraz warsztaty radzenia sobie ze stresem to idealne kursy dla wszystkich osób, które nie radzą sobie z nadmiarem sytuacji stresowych w swoim życiu zawodowym.

Doświadczony i właściwie wyedukowany szkoleniowiec z całą pewnością pomoże nam zrozumieć dlaczego w naszym życiu zagościł stres.

Od zrozumienia już tylko jeden krok do eliminacji stresu, dlatego warto się skupić i zastanowić nad możliwymi przyczynami tego zjawiska w naszym życiu. Warto byłoby nauczyć się kilku technik relaksacyjnych.

Doświadczony szkoleniowiec na pewno podpowie nam jaka technika relaksacyjna byłaby dla nas najbardziej optymalna. W trakcie pracy warto byłoby również organizować sobie kilkuminutowe przerwy.

Podczas tego rodzaju przerw uspokójmy oddech oraz popatrzmy do dali. Warto również postawić w swoim pokoju służbowym kilka roślin doniczkowych. Świetnie sprawdzą się paprocie oraz aloes. Rośliny zielone mają niezwykle uspokajający wpływ na nasze samopoczucie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.