Jakie umiejętności musi posiadać telemarketer?

Nie da się ukryć, że praca w telemarketingu nie jest zajęciem łatwym. Wymaga ona bowiem znajomości podstawowych zasad kontaktu z klientem. Należy mieć na uwadze, że kontakt telefoniczny powinien opierać się na nieco innych zasadach niż kontakt bezpośredni czy emailing.

zdjęcie - (the_title())


Jakie umiejętności musi posiadać telemarketer?

Nie da się ukryć, że praca w telemarketingu nie jest zajęciem łatwym. Wymaga ona bowiem znajomości podstawowych zasad kontaktu z klientem. Należy mieć na uwadze, że kontakt telefoniczny powinien opierać się na nieco innych zasadach niż kontakt bezpośredni czy emailing.

Nie ulega wątpliwości, że nie każdy nadaje się do pracy w telemarketingu. Oprócz odpowiedniego wykształcenia wymagane są bowiem pewne predyspozycje zawodowe. Nie każdy zaś je posiada.

Na pewno trzeba zaznaczyć, że osoba pracująca w telemarketingu powinna być otwarta na klienta. Nie da się również ukryć, że w kontakcie z klientami niezmiernie ważna jest uprzejmość i empatia.

Jeżeli dzwonimy do klienta i chcemy zapytać go czy nie potrzebuje jakiegoś produktu, powinniśmy przede wszystkim potrafić wczuwać się w jego potrzeby. Nakłanianie klientów do zakupu jakiejś usługi lub jakiegoś produktu nie jest proste. Koniecznie trzeba potrafić właściwie mówić o produkcie.

Nie zapominajmy o tym jak niezmiernie ważne jest to, aby przedstawiać produkt w jak najlepszym świetle. Telemarketer powinien również jak najlepiej znać sprzedawany produkt lub usługę. Jeżeli bowiem klient zapyta o jakąś cechę produktu, a telemarketer nie będzie potrafił udzielić odpowiedzi, klient może wycofać się z zakupu.

Dobrze by było, aby zarówno początkujący jak i bardziej doświadczeni telemarketerzy regularnie podnosili swoje umiejętności. Warto więc zainteresować się kursami takimi jak: szkolenie telemarketing.

Nie ulega wątpliwości, że szkolenia i kursy, w których decydujemy się wziąć udział powinny być poprowadzone przez właściwie wykwalifikowanych szkoleniowców. Wówczas istnieją bardzo duże szanse na to, że szkolenie będzie skuteczne.

Nie bójmy się więc sprawdzać kwalifikacji osób prowadzących szkolenie. Nie da się również nie wspomnieć o tym jak niezmiernie istotne jest to, aby zwrócić uwagę na to, czy za udział w szkoleniu uzyskamy certyfikat. Certyfikat dowodzi bowiem naszego udziału w szkoleniu, a tym samym może przyczynić się do naszego lepszego funkcjonowania na rynku pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.