Kiedy warto skorzystać z pomocy agile coacha?

Coach to dzisiaj bardzo modne słowo. Dlatego też trzeba z nim nieco uważać. Kiedy warto skorzystać z pomocy takiego agile coacha?

zdjęcie - (the_title())


Kiedy warto skorzystać z pomocy agile coacha?

Coach to dzisiaj bardzo modne słowo. Dlatego też trzeba z nim nieco uważać. Kiedy warto skorzystać z pomocy takiego agile coacha?

1) wykorzystanie możliwości nauki poprzez szkolenia

Zasadniczo pierwszym etapem nauki są zawsze szkolenia. Szczególnie polecane jest tutaj agile project management szkolenie, prowadzone przez agile pm foundation. Szkolenie to wyróżnia się tym, że jest naprawdę wysokiej jakości i dodatkowo zakończone jest odpowiednim certyfikatem. To jednak nie wszystko.

Chcąc bowiem wprowadzić do firmy agile, należy także zainwestować w szkolenia ze scrum, a konkretniej - z jego zespołu. Tutaj konieczna jest wiedza o poszczególnych rolach w tym zespole, a taką dają nam szkolenia scrum developer, czy też szkolenie product owner albo szkolenie scrum master. Zasadniczo, zawsze na początek trzeba zdobyć solidny warsztat.

2) budowanie zespołu i wprowadzanie scrum czy agile do firmy

Jednak szkolenie to nie wszystko. Czasem warto zainwestować w agile coacha z uwagi na jego cenne rady praktyczne i pomoc we wprowadzeniu agile oraz jego metodyki, czyli scrum do firmy. O co dokładniej tutaj chodzi? Otóż scrum i agile naprawdę całkiem różnią się od klasycznych metod zarządzania.

Jeśli dopiero zdobywamy wiedzę na ich temat, to trudno jest wszystko sobie poukładać właściwie w głowie, a tym bardziej wyznaczenie ról w zespole scrum, czy też zatrudnienie odpowiednich pracowników albo przyglądanie się pracy takiego zespołu wcale nie jest takie proste. Agile coach zdecydowanie we wszystkim tu pomoże.

3) problemy w zespole

Czasem jest też tak, że teoretycznie wszystko jest w porządku, stan naszej wiedzy także, a jednak ciągle obroty w firmie dalekie są od tego, co chcielibyśmy uzyskać, albo też ciągle nie mamy tego, na czym nam zależy. Dlatego też koniecznie wówczas trzeba skorzystać z pomocy agile coacha, który wskaże nam odpowiednią drogę i najlepszy sposób rozwiązania problemu.

Na koniec warto tylko dodać, że należy przyjrzeć się wcześniej kompetencjom takiego coacha.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.