Kierowanie projektami – dlaczego jest tak istotne?

Od sposobu, w jaki zarządzana jest firma, zależy bardzo wiele. Można zarządzanie opierać na tradycyjnych metodykach. Ich założenia, to przede wszystkim dokładne rozeznanie problemu, nad którym ma pracować zespół projektowy, a także ułożenie planu.

zdjęcie - (the_title())


Kierowanie projektami - dlaczego jest tak istotne?

Od sposobu, w jaki zarządzana jest firma, zależy bardzo wiele. Można zarządzanie opierać na tradycyjnych metodykach. Ich założenia, to przede wszystkim dokładne rozeznanie problemu, nad którym ma pracować zespół projektowy, a także ułożenie planu.

Zmiany w trakcie realizacji projektu nie są w takim wypadku mile widziane, a klient ma ograniczony wpływ na sposób realizacji projektu. Takie tradycyjne metodyki zarządzania można zestawić z zarządzaniem zwinnym. Agile zakłada elastyczne podejście do planu projektowego, dostarczanie klientowi kolejnych kawałków projektu i uwzględnianie jego uwag. W tym przypadku to człowiek jest ponad procedurami.

Gdzie się szkolić, aby zdobywać wartościową wiedzę?

Agile szkolenia ze zwinnych metodyk zarządzania, to na obecnym rynku usługowym produkt niezwykle rozchwytywany. Do szkoleń, które cieszą się największą popularnością wśród klientów z różnych branż zaliczyć można między innymi szkolenia scrum master oraz szkolenia scrum developer.

Warto także swoją wiedzę pogłębiać na innych szkoleniach z tej tematyki. Szkolenie scrum to efektywny sposób zdobycia nowych umiejętności, które znacznie ułatwią pracę w zespole projektowym. Szkolenia scrum product owner to również tematyka warta uwagi.

Dlaczego kierowanie projektami jest takie ważne?

Projekt, nawet najlepiej przygotowany, sam się nie poprowadzi. Potrzebny jest ktoś, kto rozdzieli zadania pomiędzy poszczególnych członków zespołu i będzie nadzorował terminarz ich wykonania. Pracowników, nawet tych najlepszych, trzeba regularnie motywować do pracy, tak by byli w stanie wykonywać swoje obowiązki na najwyższych obrotach.

Za te wszystkie działania odpowiedzialna jest właśnie osoba kierująca projektem. Na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego, kierownik projektu powinien podjąć decyzję o tym, która z dostępnych metodyk zarządzania w konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej.

Są bowiem takie branże, w których Agile nie jest dobrym pomysłem - zwłaszcza jeżeli realizacja konkretnego projektu wymaga dogłębnej analizy wszelkich czynników ryzyka.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.