Inteligencja emocjonalna – klucz do pozytywnych relacji biznesowych

W obecnych czasach większość z nas żyje w szybkim tempie, dlatego też stres towarzyszy nam każdego dnia. Zazwyczaj bywa tak, że pozytywne sytuacje motywują nas do działania, a negatywne nas blokują i wywołują potężny stres. W wielu przypadkach prowadzi on do wypalenia zawodowego. Dlatego niezwykle ważna jest umiejętność radzenia sobie ze stresem.

zdjęcie - (the_title())

   

  W obecnych czasach większość z nas żyje w szybkim tempie, dlatego też stres towarzyszy nam każdego dnia. Zazwyczaj bywa tak, że pozytywne sytuacje motywują nas do działania, a negatywne nas blokują i wywołują potężny stres. W wielu przypadkach prowadzi on do wypalenia zawodowego. Dlatego niezwykle ważna jest umiejętność radzenia sobie ze stresem.

  Nieustanne problemy związane z pracą zawodową oraz pośpiech towarzyszący nam każdego dnia to najczęstsze źródła stresu. Stresogenne sytuacje bardzo często wpływają negatywnie na prywatne sfery naszego życia. Stres wpływa niekorzystnie na relacje panujące w domu oraz niszczy zdrowie. Dlatego też każda osoba pracująca zawodowa powinna brać udział w szkoleniach, które uczą w jaki sposób radzić sobie ze stresem.

  Każde szkolenie jak radzić sobie ze stresem przeprowadzane jest przez profesjonalistów, którzy potrafią skutecznie wypracować w człowieku odporność na stres. Do tego celu służy wiele narzędzi wśród których można wymienić: ćwiczenia, treningi, techniki wizualizacji, słuchanie muzyki czy relaksującej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

  Szkolenie jak radzić sobie ze stresem ma na celu uświadomienie uczestniczącym w nim osobom, jak destrukcyjne znaczenie mają negatywne emocje. Szkolenie jak radzić sobie ze stresem uczy jak należy poprawnie odreagowywać stres oraz minimalizować jego siłę. Jest ono skierowane dla osób, które pragną znaleźć równowagę pomiędzy domem, a życiem zawodowym.

  Długotrwała praca pod presją może przyczynić się do zniechęcenia. Dochodzi wówczas do wypalenia zawodowego. Objawy takiego stanu mają ogromny wpływ nie tylko na życie zawodowe ale i relacje ze znajomymi, związki partnerskie oraz funkcjonowanie w rodzinie. Szkolenie wypalenie zawodowe jest niezwykle ważne, ponieważ chroni ono przed takim stanem.

  Wypalenie zawodowe jest zazwyczaj rezultatem długotrwałego obciążania obowiązkami, w wyniku długoletniej intensywnej pracy zawodowej. Objawia się negatywną postawą wobec pracy oraz poczuciem bezradności. Osoba dotknięta ma niską samoocenę oraz manifestuje się poczuciem własnej niekompetencji.

  Szkolenie wypalenie zawodowe uczy jak postępować, aby uniknąć tego nieprzyjemnego zjawiska. Celem spotkania jest nabycie umiejętności przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Ponadto szkolenie wypalenie zawodowe uświadamia jakie są przyczyny, etapy oraz skutki tego stanu. Kierowane jest dla tych osób, które w danej firmie pracują ponad trzy lata i nie do końca radzą sobie ze stresującymi sytuacjami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poprowadź swój zespół do sukcesu i rozwijaj swoje kompetencje menadżerskie dzięki naszym szkoleniom menadżerskimZobacz też:

  Bardzo ważną rolę odgrywa też szkolenie komunikacja interpersonalna, która polega na skutecznym przekazywaniu i odbieraniu informacji w codziennej pracy z ludźmi. Szkolenia z komunikacji interpersonalnej kierowane są do specjalistów i menagerów, którzy poprzez poprawne porozumiewanie się chcą zwiększyć własną skuteczność w przekazywaniu informacji oraz słuchaniu innych. Dzięki temu będą mogli oni efektywnie realizować zadania wymagające współpracy z ludźmi.

  Szkolenie komunikacja interpersonalna jest niezwykle bogate w tej tematyce oraz skuteczne w praktyce. Uczestnicy dowiadują się w jaki sposób przekazywać innym informację w zrozumiały sposób. Szkolenia z komunikacji interpersonalnej są formą treningu, która obejmuje zagadnienia pomagające zrozumieć co dzieje się między ludźmi w trakcie wymiany informacji.

  Szkolenie komunikacja interpersonalna ma zazwyczaj formę interaktywną. Większość przekazywanych treści prezentowana jest w formie ciekawych ćwiczeń i scenek, co pozwala zapamiętać ważne informacje.

  Szkolenia z komunikacji interpersonalnej przeprowadzane są przez doświadczone firmy pod okiem wyspecjalizowanych fachowców i trenerów.
  Niezakłócona komunikacja w środowisku wpływa bardzo korzystnie na pracę całego zespołu. Służy ku temu szkolenie komunikacja w zespole, które pozwala nabyć uczestnikom praktycznych umiejętności z zakresu efektywnej komunikacji oraz asertywnego zachowania w firmie.

  Szkolenie komunikacja w zespole to ma na celu poznanie przez uczestników technik i zasad skutecznej komunikacji w zespole, nabycie umiejętności szybkiego identyfikowania sytuacji konfliktowych i efektywnego zarządzania nimi oraz poznanie zasad budowania skutecznie działającego, współpracującego zespołu.

  Zarówno Szkolenie komunikacja interpersonalna jak i szkolenie komunikacja w zespole jest potrzebne każdemu człowiekowi wykonującemu pracę zawodową. Dzięki takim szkoleniom wiele osób może czerpać przyjemność zarówno z pracy zawodowej jak i życia osobistego.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.