Komunikacja szkolenie program

Wiele firm na całym świecie decyduje się na specjalne szkolenia dla swoich pracowników, które mają pomóc im w uzyskaniu umiejętności skutecznej komunikacji…

Gamma - Komunikacja szkolenie program

  Uczestnicy szkolenia z komunikacji interpersonalnej uzyskują umiejętność przekazywania informacji w sposób zrozumiały, będą świadomi jak wykorzystywać przekaz werbalny oraz niewerbalny, a także jak przekazywać informacje w sposób przejrzysty, klarowny i jasny.

  W życiu zawodowym skuteczna komunikacja przydaje się przede wszystkim w unikaniu wszelkich konfliktów, które mogą się zdarzyć w pracy. Szkolenie z komunikacji - program składa się zarówno z formy wykładowej, ale również z formy ćwiczeń w parach lub grupach.

  Szkolenia ze skutecznej komunikacji interpersonalnej kierowane są głównie do grupy kierowniczej oraz menadżerskiej, ale przydadzą się również w innych grupach zawodowych. Dobry program szkoleniowy powinien zawierać kilka podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest wykład z komunikacji interpersonalnej, który ma za zadanie przedstawić temat uczestnikom. Podczas wykładów uczestnicy poznają różne style komunikowania się, typy osobowości oraz poznają własny styl komunikowania się.

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, prowadzenie prezentacji.

  Ważnym elementem szkolenia jest poznanie zasad komunikacji niewerbalnej. Uczestnicy szkolenia poznają funkcje komunikacji niewerbalnej. Kolejnym tematem zajęć są bariery w skutecznej komunikacji i sposoby radzenia sobie z nimi. Podczas tej części szkolenia uczestnicy poznają zarówno bariery komunikacyjne, jak i bariery utrudniające słuchanie.

  Ważnym elementem szkolenia z komunikacji jest również nauka asertywności. Na tym etapie bardzo często korzysta się z ćwiczeń w parach lub ćwiczeń w grupach, które mają za zadanie nauczyć uczestników tej trudnej sztuki odmawiania. Bardzo ważnym elementem każdego szkolenia jest temat związany z wywieraniem wpływu na innych ludzi.

  Uczestnicy uczą się jak korzystać z argumentacji oraz kontrargumentacji. Szkolenia z komunikacji trwają najczęściej około 2 dni. W tym czasie uczestnicy uczą się umiejętności skutecznego komunikowania się.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.