Komunikacja werbalna

Mimo, że żyjemy w czasach, gdzie większość informacji jest przekazywana drogą elektroniczną w kontaktach biznesowych ważny jest jednak również kontakt osobisty. Na to jak inni postrzegają nas, a co za tym idzie firmę wpływ mają nie tylko nasze kompetencje, oferta, jaka została przygotowana, czy biznesowy savoir vivre, lecz również to w jaki sposób tę ofertę przedstawiamy czy prowadzimy rozmowę na spotkaniu. Komunikacja werbalna jest jedną z tych, których można się nauczyć. 

Mimo, że żyjemy w czasach, gdzie większość informacji jest przekazywana drogą elektroniczną w kontaktach biznesowych ważny jest jednak również kontakt osobisty.

Na to jak inni postrzegają nas, a co za tym idzie firmę wpływ mają nie tylko nasze kompetencje, oferta, jaka została przygotowana, czy biznesowy savoir vivre, lecz również to w jaki sposób tę ofertę przedstawiamy czy prowadzimy rozmowę na spotkaniu. Komunikacja werbalna jest jedną z tych, których można się nauczyć.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

I jeśli ktoś nie ma lęku przed wystąpieniami publicznymi, czy rozmową twarzą w twarz z obcymi ludźmi, to całkiem niewielkim nakładem sił i energii jest w stanie (przy odpowiednim wsparciu) wyćwiczyć sobie właściwy sposób komunikowania się.

Należy przy tym pamiętać, że sama komunikacja werbalna jest tylko elementem komunikacji jako takiej – na to jak ktoś odbiera to co mówimy mają także nasze gesty, mimika, postawa, ubiór, czy nawet nasza wcześniejsza komunikacja np. mailowa. Wszystkie te aspekty można wyćwiczyć, choć czasami, by nie wyglądały one na sztuczne, czy wzajemnie się wykluczające potrzeba więcej treningu.

Na rynku szkoleń w ostatnich latach zaistniało wiele firm, które specjalizują się w szkoleniach z wystąpień publicznych, lub z wycinku jakim jest właśnie komunikacja. Takie warsztaty można także zorganizować w biurze, w sposób idealnie dopasowany do potrzeb.

W tym celu można zatrudnić specjalistę który przeprowadzi wcześniejsza analizę i dopiero po tym zaproponuje odpowiednie tematy, czy kwestie do wytrenowania. Pamiętać jednak należy, że pomimo, iż mamy wpływ na to co mówimy, niektórych cech określających to jak mówimy nie jesteśmy w stanie zmienić.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

Możemy oczywiście pracować nad głośnością, modulacją głosu, czy dykcją, jednak tembru i barwy głosu zmienić się nie da. Jeżeli ktoś w momencie stresu zaczyna wchodzić na tzw. wysokie rejestry, to oprócz samej komunikacji powinien również nauczyć się sposobów panowania nad nerwami.

Nie jest to proste, ale wykonalne. Wiele zależy od determinacji, chęci i doświadczenia oraz podejścia osoby szkolącej czy trenera.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.