Konsultant ds sprzedaży

Wśród zawodów, które mają ogromne szanse na aktualnym rynku wymienić warto konsultanta do spraw sprzedaży. Jest to stosunkowo młody zawód, który jednak cieszy się coraz większą popularnością. Niegdyś podobne obowiązki pełnił przedstawiciel handlowy, jednakże zmiany na rynku sprawiły, że pojawiła się nowa funkcja, jaką jest konsultant ds sprzedaży. Czy te zawody się różnią?


Wśród zawodów, które mają ogromne szanse na aktualnym rynku wymienić warto konsultanta do spraw sprzedaży. Jest to stosunkowo młody zawód, który jednak cieszy się coraz większą popularnością. Niegdyś podobne obowiązki pełnił przedstawiciel handlowy, jednakże zmiany na rynku sprawiły, że pojawiła się nowa funkcja, jaką jest konsultant ds sprzedaży. Czy te zawody się różnią?

Przede wszystkim, konsultant ds sprzedaży jest osobą wykształconą, specjalizującą się właśnie w tym działaniu. Ma ogromną wiedzę i umiejętności zarówno w sprzedawaniu, oferowaniu produktów czy usług danej firmy, a ponadto jest członkiem zespołu nastawionego na cele sprzedażowe, realizującego ważne procesy w przedsiębiorstwie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

Konsultant ten ma za zadanie świadomie doradzać i realizować zadania. Podstawowym zadaniem takiej osoby jest nawiązanie i utrzymanie kontaktu z potencjalnym klientem. Dzięki bardzo dokładnej znajomości oferowanych produktów, konsultant ds sprzedaży może znacznie zmaksymalizować sprzedaż, osiągając doskonałe wyniki realizacji celów.

Kto może zostać konsultantem do spraw sprzedaży?
 
Przede wszystkim osoba, która posiada niezwykle wysokie umiejętności interpersonalne, doskonale radząca sobie we wszelkich kontaktach z ludźmi, potrafiąca utrzymać długofalowe, pozytywne relacje z innymi.

Dzięki inteligencji emocjonalnej, konsultant powinien doskonale wiedzieć, kiedy warto poświęcić komuś czas, bo uda się sprzedać produkt czy usługę, a kiedy lepiej odpuścić. Ponadto, konsultant musi doskonale znać produkty i usługi, jakie oferuje. Cechować powinna go wysoka kultura osobista, kreatywność i przedsiębiorczość, a także ogromne umiejętności negocjacyjne.
 
Dla zwiększenia efektów i jeszcze efektywniejszego realizowania celów, pracodawcy chętnie umożliwiają konsultantom podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności, bowiem doskonale wiedzą, że im większa sprzedaż, tym większy sukces przedsiębiorstwa. Zawód konsultanta ds sprzedaży jest więc bardzo odpowiedzialnym i ważnym z każdym przedsiębiorstwie, bowiem może zaważyć na sukcesie całej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.