Kryteria oceny pracowników

Każdy manager, lider czy po prostu przedsiębiorca na pewno wie, jaki to ciężar i odpowiedzialność zarządzać ludźmi. Czasem trzeba ocenić w jakiś sposób ich pracę, a ta ocena może mieć bardzo duży wpływ także na ich ewentualną dalszą obecność w firmie.

zdjęcie - (the_title())

     

    Każdy manager, lider czy po prostu przedsiębiorca na pewno wie, jaki to ciężar i odpowiedzialność zarządzać ludźmi. Czasem trzeba ocenić w jakiś sposób ich pracę, a ta ocena może mieć bardzo duży wpływ także na ich ewentualną dalszą obecność w firmie. Dlatego tej oceny nie można w żadnym bądź razie dokonywać na ślepo czy nie do końca dokładnie. Jednak - jakimi kryteriami w zasadzie należy się kierować?

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

    1. Ocena pracy

    Na początek trzeba dokładnie ocenić pracę naszego pracownika. Weźmy pod uwagę tutaj bardzo różne aspekty. Przede wszystkim bowiem nie zawszy liczy się tylko i wyłącznie szybkość pracy czy efektywność. Ktoś może przecież pracować dość wolno i ociężale, jednak ten jeden pomysł np. na reklamę, który wymyśli, będzie wart więcej niż wiele innych pomysłów pozostałych pracowników. To jednak nie wszystko - sprawdźmy, czy przypadkiem w danej dziedzinie warunki pracy są nieco inne. W niektórych sektorach przedsiębiorstwa efekty podjętych przez pracowników działań widać już następnego dnia, w innych jednakże trzeba na nie czekać lata. Podsumowując ten akapit - pamiętajmy, że są różne rodzaje zadań i w związku z tym nie można każdego pracownika oceniać tą samą miarką. To jednak jeszcze nie wszystko.

    2. Charakter i stosunek do innych osób w firmie

    Z jednej strony - nie oceniamy charakteru, bo to przecież rzecz wrodzona. Jednak czasem bywają takie osoby, które pozornie nie osiągają zbyt dużych efektów w pracy, niemniej jednak są lubiane przez absolutnie każdego pracownika i znakomicie potrafią łagodzić konflikty. Z kolei inni pracownicy za dużo nie zrobią, jednak swoimi pomysłami zachęcają i motywują innych. Z kolei też czasem pracownik, który osiąga doskonałe efekty, może być do tego stopnia nieprzyjemny, że przez niego spada efektywność całej grupy. Warto zatem na takie aspekty także zwrócić uwagę. Ponadto kryterium oceny pracownika jest także jego lojalność wobec firmy. Pamiętajmy, że każdy z nas ma jakąś konkurencję i nikt nie chce, aby informacje tam wyciekły.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
    AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
    Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
    Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
    Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

    powiązane z tematem artykułu

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza
    kontakt

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa
    NIP: 113-26-90-108

    firma szkoleniowa

    Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
    © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
    Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.