Kursy a szkolenia – podobieństwa i różnice

Określenia kurs i szkolenie nie są tożsame. Na ogół sądzi się, że znaczą one to samo. Tak jednak nie jest i warto wiedzieć, jaka jest różnica między nimi. Są też podobieństwa i tych podobieństw jest więcej. To dlatego, kiedy widzi się ogłoszenia o treści kursy i szkolenia Wrocław, zwykle myśli się, że obydwie te nazwy określają to samo.

Gamma - Kursy a szkolenia – podobieństwa i różnice

   

  Określenia kurs i szkolenie nie są tożsame. Na ogół sądzi się, że znaczą one to samo. Tak jednak nie jest i warto wiedzieć, jaka jest różnica między nimi. Są też podobieństwa i tych podobieństw jest więcej. To dlatego, kiedy widzi się ogłoszenia o treści kursy i szkolenia Wrocław, zwykle myśli się, że obydwie te nazwy określają to samo.

  Kurs to cykl zajęć, na których można nauczyć się czegoś od podstaw. Można też podwyższyć swój poziom znajomości danego zagadnienia. Cel kursu jest precyzyjnie określony. To np. opanowanie arkusza kalkulacyjnego od podstaw albo w stopniu średniozaawansowanym.

  Szkolenia pozwalają na doskonalenie swoich umiejętności i kompetencji w pracy na określonym stanowisku.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

  Cel nie jest tak konkretny, ale też określony. To np. stać się lepszym menadżerem czy lepiej radzić sobie w sprzedaży. W równym stopniu kursy i szkolenia Wrocław to propozycje godne polecenia. Wybiera się taki typ zajęć i taką ich tematykę, jakie najbardziej pomogą na drodze rozwoju zawodowego.


  Podobieństwem jest, że są to cykle dobrze przygotowanych zajęć, które mają czegoś nauczyć. Na kursach i szkoleniach przekazywana jest solidna porcja wiedzy. Informacje są zgodne z najnowszymi przepisami prawa. Zarówno kursy, jak i szkolenia, jeśli dobrze przygotowane, planowane są tak, by ułatwić przyswojenie wiedzy i nabycie pewnych umiejętności. Temu służą ćwiczenia czy omawianie czegoś na przykładach.

  Po skorzystaniu z ofert kursy i szkolenia Wrocław otrzymuje się potwierdzenie ukończenia wybranych zajęć. Można więc wpisać to sobie do CV czy portfolio zawodowego. Ma się udokumentowane, że rzeczywiście korzystało się z takiej formy dokształcania.

  Zarówno kurs, jak i szkolenie, przygotowywane są i prowadzone przez osoby kompetentne. To osoby, które mają sporą wiedzę oraz kontakt z danym zagadnieniem. Z propozycji kursów i szkoleń we Wrocławiu warto korzystać, kiedy dba się o swój rozwój zawodowy.

  Rozwój ten może wiązać się z tą firmą, w której się pracuje. Niekiedy w planach osób korzystających z takich propozycji jest zmiana pracy na lepszą albo zmiana ścieżki kariery.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.