Metoda Sandlera – czym jest i jak ją wykorzystywać?

Niemal każdy sprzedawca spotkał się z określeniem „metoda Sandlera”. Jest to sposób zadawania pytań w trakcie negocjacji z klientem, które mają na celu zniwelowanie jego obiekcji i wątpliwości. Metoda Sandlera używana jest przede wszystkim przez handlowców, jednak sprawdza się ona w każdej branży, w jakiej może funkcjonować firma.
zdjęcie - (the_title())
  Niemal każdy sprzedawca spotkał się z określeniem "metoda Sandlera". Jest to sposób zadawania pytań w trakcie negocjacji z klientem, które mają na celu zniwelowanie jego obiekcji i wątpliwości. Metoda Sandlera używana jest przede wszystkim przez handlowców, jednak sprawdza się ona w każdej branży, w jakiej może funkcjonować firma.Metoda Sandlera, w przeciwieństwie do tradycyjnych technik sprzedaży bezpośredniej, opiera się na zachowywaniu niezgodnie z oczekiwaniami klienta. Padają więc pytania i stwierdzenia, które mają wytrącić go z równowagi, zaskoczyć i sprawić, że my - sprzedawcy - zostaniemy zapamiętani. Pozwala to na stworzenie specyficznej, niekoniecznie handlowej relacji między sprzedawcą i konsumentem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe.

  Zapraszamy.

  Czym więc w praktyce się różnią te dwa podejścia do sprzedaży? Handlowiec, który używa metody Sandlera, nie stara się zbić jego obiekcji, może nawet je podtrzymywać: w pewnym stopniu "wciela" się w rolę konsumenta i popiera jego wątpliwości, równocześnie delikatnie sugerując dalszą rozmowę.Klient, który czuje w sprzedawcy sprzymierzeńca, jest bardzie skłonny mu zaufać i w konsekwencji skorzystać z oferty. Do najważniejszych cech handlowca należy więc:bezstronność - jest on doradcą, nie tylko osobą, która musi sprzedać produkt.Czy to naprawdę działa? Z pewnością metoda Sandlera nie sprawdzi się w każdym przypadku. Nie można zaprzeczyć, że istnieją sprzedawcy, którzy odnoszą ogromne sukcesy bazując na tradycyjnych metodach sprzedaży, popularnych schematach prowadzenia dialogów i klasycznych szkołach negocjacji.Zdarza się również, że samego klienta bardziej przekonują tradycyjne systemy sprzedażowe a wykorzystanie sandlerowskiej metodyki może tylko pogłębić jego wątpliwości.Z pewnością jednak jest to technika, którą warto przetestować i sprawdzić na wielu różnych płaszczyznach w trakcie kariery sprzedażowej: możemy ją udoskonalać, szkolić się w niej i stawać się nie tylko dobrym handlowcem, ale również zaufanym doradcą, który odniesie sukces w każdej branży.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.