Na czym polega metodologia agile?

Project management, czy też zarządzanie projektem to nic innego jak szereg działań podejmowanych przez managerów, liderów i członków grup projektowych, których celem jest skutecznie i terminowe zrealizowanie wszystkich głównych oraz pobocznych założeń związanych z danym projektem.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega metodologia agile?

Project management, czy też zarządzanie projektem to nic innego jak szereg działań podejmowanych przez managerów, liderów i członków grup projektowych, których celem jest skutecznie i terminowe zrealizowanie wszystkich głównych oraz pobocznych założeń związanych z danym projektem.

Ponieważ jest to dziedzina, która bardzo dynamicznie się rozwija, aby działać w oparciu o aktualnie obowiązujące standardy niezbędne jest doszkalanie i poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności. Obecnie do światowych standardów zarządzania projektami zalicza się Prince2, PMI, CCPM oraz Agile. Skupmy się na ostatnim z tych podejść.

Na czym polega metodologia agile?

Dalsze rozważania zacznijmy od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest agile. Pojęcie to początkowo związane było z programowaniem. Projekty związane z oprogramowaniem, których rozkwit nastąpił w latach '90 były dosyć ryzykowne i tradycyjny - kaskadowy - model zarządzania nimi nie zawsze się sprawdzał.

Potrzebne było nowe podejście. Tak właśnie narodziły się modele zwinne, do których zalicza się agile. Jego początek dał tak zwany manifest agile, z którego dowiedzieć się można, jakie są cztery główne założenia tego podejścia.

Po pierwsze ludzie i interakcje między nimi są ważniejsze od procesów i narzędzi; współpraca z klientem od biernych ustaleń; reagowanie na zmiany od podążania za planem; zaś działające oprogramowanie od szczegółowej dokumentacji.

Agile project management szkolenie

Agile jest podejściem funkcjonalnym i skutecznym. Jeśli pragniesz wdrożyć je w swojej firmie warto rozważyć szkolenie biznesowe z tego zakresu, polecane zarówno dla kadry managerskiej, kierowników i liderów grup projektowych, poszczególnych jej członków, jak i wszystkich osób pragnących poszerzyć swoje zawodowe kompetencje.

W trakcie szkolenia agile uczestnicy poznają nie tylko ideologię tego podejścia, ale też stosowane w jego obrębie metody i narzędzia, których wdrożenie będzie mieć realne przełożenie na sukces konkretnego projektu, a tym samym pozycję danej firmy na rynku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.