Negocjacje – czynnik kluczowy dla sukcesu biznesowego

Często można nie zdawać sobie z tego sprawy, jednak sukces w biznesie wynika zazwyczaj z zawarcia całego szeregu małych umów biznesowych – z klientami, współpracownikami, dostawcami, inwestorami i innymi podmiotami. Tak jak pojedyncze cegły razem tworzą solidny dom, tak też pojedyncze umowy razem mogą utworzyć solidny biznes. By tak się jednak stało trzeba posiadać solidnej jakości budulec – czyli odpowiednie, korzystne dla siebie umowy. Aby umowa była korzystna, należy ją odpowiednio wynegocjować. I w tym miejscu dochodzi się do sedna – negocjacji. To właśnie umiejętne negocjacje biznesowe pozwalają na zawieranie korzystnych umówi i wzmacnianie pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

   
  Często można nie zdawać sobie z tego sprawy, jednak sukces w biznesie wynika zazwyczaj z zawarcia całego szeregu małych umów biznesowych – z klientami, współpracownikami, dostawcami, inwestorami i innymi podmiotami. Tak jak pojedyncze cegły razem tworzą solidny dom, tak też pojedyncze umowy razem mogą utworzyć solidny biznes.

  By tak się jednak stało trzeba posiadać solidnej jakości budulec – czyli odpowiednie, korzystne dla siebie umowy. Aby umowa była korzystna, należy ją odpowiednio wynegocjować. I w tym miejscu dochodzi się do sedna – negocjacji. To właśnie umiejętne negocjacje biznesowe pozwalają na zawieranie korzystnych umówi i wzmacnianie pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

  Szkolenie z negocjacji biznesowych, by było skuteczne, powinno zawierać przede wszystkim elementy praktyczne. Uczestnicy powinni najpierw poznać odpowiednie techniki prowadzenia negocjacji, a następnie podczas ćwiczeń indywidualnych z trenerem, a także ćwiczeń w parach i grupach powinni nauczyć się ich stosowania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

  Podczas szkolenia każdy z uczestników powinien dowiedzieć jak zostać sprawnym i skutecznym negocjatorem potrafiącym zabiegać o interesy własne i interesy firmy, którą reprezentuje. Każdy powinien także poznać najskuteczniejsze techniki i strategie negocjacyjne oraz sposoby ich zastosowania.

  Zaistnieje również możliwość poznania i pogłębienia wiedzy z zakresy psychologicznych aspektów prowadzenia negocjacji i technik wywierania wpływu na ludzi. Uczestnicy poznają również elementy niewerbalne komunikacji – ton głosu i mowę ciała oraz nauczą się wykorzystywać je na swoją korzyść. Nauczą się też w jaki sposób stosować ustępstwa i składać propozycje by osiągnąć swoje cele.

  W końcu, uczestnicy nauczą się, jak nie dysponując wariografem rozpoznać kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej, dzięki czemu unikną jej pułapek negocjacyjnych.

  Efektywna negocjacje to klucz do sukcesu w życiu biznesowym. Pozwolą one na zawarcie korzystnych umów z klientami i dostawcami oraz pozyskanie kooperantów i inwestorów do realizacji swoich koncepcji biznesowych. Dlatego nie czekaj i zapisz się na szkolenie z negocjacji biznesowych już dziś.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.