Szkolenia z negocjacji dla biznesu

Relacje jakie są budowane z innymi ludźmi mają niewątpliwy wpływ na kształt codzienności – zarówno tej prywatnej jak i zawodowej. Od tego, w jaki sposób będzie układała się współpraca na płaszczyźnie biznesowej zależeć będzie często nie tylko atmosfera współpracy lecz także perspektywy awansu zawodowego.

zdjęcie - (the_title())


Relacje jakie są budowane z innymi ludźmi mają niewątpliwy wpływ na kształt codzienności - zarówno tej prywatnej jak i zawodowej. Od tego, w jaki sposób będzie układała się współpraca na płaszczyźnie biznesowej zależeć będzie często nie tylko atmosfera współpracy lecz także perspektywy awansu zawodowego. Coraz więcej osób docenia liczne korzyści płynące ze szkoleń tak zwanych soft skills, czyli umiejętności miękkich. Jedną ze sfer, w której warto nieustannie podnosić swoje kompetencje jest kwestia negocjacji.

Negocjacje - trudna sztuka codzienności

Na pierwszy rzut oka, wielu osobom może wydawać się, że negocjacje dotyczą jedynie niewielkiej grupy zawodowej, że są zarezerwowane wyłącznie dla handlowców czy przedstawicieli firm. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej.

Każdy człowiek w swoim życiu zawodowym niemal każdego dnia korzysta z negocjacji. W jaki sposób? Chociażby ustalając ze współpracownikami zakres wykonywania obowiązków w ramach określonego projektu.

Innym przykładem może być negocjowanie warunków zatrudnienia z przyszłym pracodawcą lub przesunięcie terminu realizacji projektu. Przykłady można w tym przypadku mnożyć. Nie ulega więc żadnej wątpliwości, że tematyką jaką jest szkolenia negocjacje powinien zainteresować się każdy, kto poważnie myśli o planowaniu i budowaniu swojej kariery zawodowej opartej na solidnych filarach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

W jaki sposób opanować umiejętności negocjacyjne?

Niektórzy szczęśliwcy rodzą się z umiejętnościami negocjacyjnymi, jednak zdecydowana większość osób musi się tej trudnej sztuki nauczyć. Metod nauki może być kilka. Na rynku wydawniczym nie brakuje bowiem publikacji z zakresu szkolenia z negocjacji czy szkolenia dla handlowców.

Również Internet jest pełen poradników wszelkiej maści traktujących o tematyce szkoleń w biznesie. Pojawia się jednak w tym miejscu dosyć znaczący problem - skąd wiedzieć, która z pozycji wydawniczych, czy które materiały szkoleniowe jakie można znaleźć na portalach tematycznych będą najlepsze?

Wkrada się jeszcze jeden aspekt, a mianowicie efektywność szkoleń prowadzonych na własną rękę. Wymaga to bowiem dużej determinacji i konsekwencji w działaniu. Szybkie tempo życia i duży nakład obowiązków często uniemożliwiają wygospodarowanie godziny dziennie przez dłuższy okres czasu na podnoszenie kompetencji zawodowych. Z tego względu, o wiele lepiej jest zdecydować się na szkolenie z negocjacji przeprowadzane przez doświadczonych fachowców.

Szkolenia z negocjacji - oferta dla każdego

Szkolenie z negocjacji może być przeprowadzone w jednej z dwóch formuł. Pierwsza, najpowszechniejsza formuła, to szkolenia otwarte, czyli takie, na które może zapisać się każdy, kto chce podnieść swoje kompetencje zawodowe. W tym przypadku zazwyczaj nie liczy się branża w jakiej się pracuje, staż zawodowy czy doświadczenie.

Szkolenia tego typu organizowane są cyklicznie w największych miastach w całym kraju w systemie weekendowym. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin szkolenia można poznać tajniki technik negocjacyjnych, które ułatwią przyszłe funkcjonowanie w świecie zawodowym. W przypadku szkoleń o charakterze otwartym o możliwości zapisu decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłacenie zaliczki na poczet kursu.

Innym rodzajem szkoleń są warsztaty o charakterze zamkniętym. Zajęcia w takiej formule organizowane są zazwyczaj dla pracowników konkretnej firmy i plan szkolenia dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb uczestników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:

Co można zyskać dzięki udziałowi w szkoleniu?

Przede wszystkim, można się rozwinąć! Sposób prowadzenia szkolenia nastawiony jest w dużej mierze na umiejętności praktyczne. Uczestnicy mają możliwość w ramach symulowanych sytuacji przeprowadzić proces negocjacyjny w warunkach kontrolowanych. W ten sposób znacznie wzmacnia się swoje zdolności perswazyjne, a także można ćwiczyć planowanie strategii negocjacyjnej i dostosowywanie jej do zaistniałych okoliczności.

Wiele firm szkoleniowych ma w swojej ofercie także inne bardzo interesujące pozycje jak chociażby profesjonalna obsługa klienta szkolenia, a także szkolenia dla handlowców.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.