Negocjujemy dla zabawy

Najlepszą nauką jest praktyka, ale nie chcemy przecież ćwiczyć na naszych kluczowych klientach. Lepszym pomysłem jest zabawa w negocjowanie. Tak, zabawa…

zdjęcie - Negocjujemy dla zabawy

Wiele firm organizuje spotkanie integracyjne, eventy, szkolenia w formie gier i zabaw, które polegają na przeprowadzeniu negocjacji zgodnie z przedstawionym scenariuszem. Jest to doskonała metoda na budowanie w sobie asertywności, pewności siebie i szybkiego reagowania na stawiane problemy.

A problemy czasami są bardzo specyficzne. Wyobraźmy sobie, że na oczach pozostałych pracowników negocjujemy z drugą osobą, która wciela się w postać Billa Gates'a, przestępcy przetrzymującego zakładników albo negocjujemy traktat pokojowy w bliżej nieokreślonym kraju, w którym dwa plemiona toczą wojnę domową.

Scenariusze mogą być także bardziej realistyczne, oparte na wydarzeniach, które miały miejsce w innych firmach. Szkoły organizujące eventy mają bardzo duże bazy gotowych scenariuszy, które po odegraniu zostają omówione.

W dyskusji biorą udział wszyscy, każdy może zaproponować swoje rozwiązanie, a na końcu przedstawione jest optymalne rozwiązanie przygotowane przez ekspertów. Zabawa taka pozwala na rozluźnienie atmosfery. Wiele przydatnych narzędzi negocjacyjnych i sprzedażowych przekazanych jest w luźniejszej formie. Może dzięki temu lepiej zostaną zapamiętane? Gry negocjacyjne scenariusze mogą mieć dostosowane do specyfiki firmy, ale mogą być potraktowane w bardziej rozrywkowy sposób.

Doskonałym pomysłem jest także praca w grupach gdzie pracownicy mogą zbudować swoje strategie i rywalizować z innymi grupami. Efekt rywalizacji z pewnością pobudzi wyobraźnię do tworzenia niekonwencjonalnych rozwiązań. To świetna forma integracji pracowników.

Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe. Zapraszamy.

Dzięki temu mogą się lepiej poznać, przekonać się o swoich mocnych i słabych stronach, a także podpatrzyć jakie techniki współpracownicy stosują na co dzień. Spotkanie przy rozpracowywaniu wspólnych zadań negocjacyjnych, gier planszowych, karcianych z pewnością będzie bardziej efektywne niż kolejna wizyta w kręgielni.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.