Negocjujemy dla zabawy

Najlepszą nauką jest praktyka, ale nie chcemy przecież ćwiczyć na naszych kluczowych klientach. Lepszym pomysłem jest zabawa w negocjowanie. Tak, zabawa…

Gamma - Negocjujemy dla zabawy

  Wiele firm organizuje spotkanie integracyjne, eventy, szkolenia w formie gier i zabaw, które polegają na przeprowadzeniu negocjacji zgodnie z przedstawionym scenariuszem. Jest to doskonała metoda na budowanie w sobie asertywności, pewności siebie i szybkiego reagowania na stawiane problemy.

  A problemy czasami są bardzo specyficzne. Wyobraźmy sobie, że na oczach pozostałych pracowników negocjujemy z drugą osobą, która wciela się w postać Billa Gates'a, przestępcy przetrzymującego zakładników albo negocjujemy traktat pokojowy w bliżej nieokreślonym kraju, w którym dwa plemiona toczą wojnę domową.

  Scenariusze mogą być także bardziej realistyczne, oparte na wydarzeniach, które miały miejsce w innych firmach. Szkoły organizujące eventy mają bardzo duże bazy gotowych scenariuszy, które po odegraniu zostają omówione.

  W dyskusji biorą udział wszyscy, każdy może zaproponować swoje rozwiązanie, a na końcu przedstawione jest optymalne rozwiązanie przygotowane przez ekspertów. Zabawa taka pozwala na rozluźnienie atmosfery. Wiele przydatnych narzędzi negocjacyjnych i sprzedażowych przekazanych jest w luźniejszej formie. Może dzięki temu lepiej zostaną zapamiętane? Gry negocjacyjne scenariusze mogą mieć dostosowane do specyfiki firmy, ale mogą być potraktowane w bardziej rozrywkowy sposób.

  Doskonałym pomysłem jest także praca w grupach gdzie pracownicy mogą zbudować swoje strategie i rywalizować z innymi grupami. Efekt rywalizacji z pewnością pobudzi wyobraźnię do tworzenia niekonwencjonalnych rozwiązań. To świetna forma integracji pracowników.

  Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe. Zapraszamy.

  Dzięki temu mogą się lepiej poznać, przekonać się o swoich mocnych i słabych stronach, a także podpatrzyć jakie techniki współpracownicy stosują na co dzień. Spotkanie przy rozpracowywaniu wspólnych zadań negocjacyjnych, gier planszowych, karcianych z pewnością będzie bardziej efektywne niż kolejna wizyta w kręgielni.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.