Niepowodzenia

W życiu zawodowym każdego z nas zdarzają się wzloty i upadki. Istotne jednak, aby nauczyć się radzić sobie z przeciwnościami losu i cieszyć wtedy, kiedy wszystko się udaje. O tym, czy uda się nam odnieść sukces w pracy, zarówno ogólnie, jak i w mniejszych etapach, projektach czy realizowaniu celów decyduje wiele czynników. 

zdjęcie - Niepowodzenia
 
W życiu zawodowym każdego z nas zdarzają się wzloty i upadki. Istotne jednak, aby nauczyć się radzić sobie z przeciwnościami losu i cieszyć wtedy, kiedy wszystko się udaje. O tym, czy uda się nam odnieść sukces w pracy, zarówno ogólnie, jak i w mniejszych etapach, projektach czy realizowaniu celów decyduje wiele czynników.

Wiele spośród nich jest od nas zależnych, ale nie wszystkie. Na niektóre wpływają decyzje czy działania innych osób. Dlatego też istotne jest, aby nie wszystkie porażki brać sobie do serca i przejmować się nimi. W wielu przypadkach bowiem nie mieliśmy żadnego wpływu na to, że sprawy potoczą się w taki, a nie inny sposób.

Co jednak, jeśli to własnie z powodu naszych błędnych decyzji, niesłusznego podejścia do sprawy, czy złego osądu sytuacji zdarzają się niepowodzenia?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu  work-life balance dowiesz się jakie są zasady równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Poznaj dekalog szczęśliwego człowieka. Zarządź swoimi emocjami, uwagą i czasem.
Szkolenia powiązane z tym tematem: pracuj z głową, miej serce do pracy, efektywne zarządzanie czasem.

Wówczas koniecznością jest, aby nauczyć się odpowiednio radzić sobie ze wszystkimi porażkami, czy też tym, co się nie udało. Pomocne w tym mogą okazać się na przykład treningi mentalne z trenerem personalnym, lub po prostu rozmowa z bliską osobą i próba "wygadania się".

Każdy z nas ma swój własny, zupełnie inny sposób na to, aby poradzić sobie z tym, co nam się nie udaje. Ważne więc, aby wykorzystywać te sposoby zawsze, kiedy przytrafią się jakiekolwiek niepowodzenia.

Dzięki temu nie będą nas martwić drobne potknięcia w pracy zawodowej, będziemy wiedzieć, jak pracować nad sobą, poprawić się, a także praca zawodowa nie stanie się dla nas problemem. Często bowiem zdarza się, że osoby, które ie radzą sobie z porażkami w życiu zawodowym szybko wypalają się, nie cieszą się sukcesami w pracy, a także czują się zmęczeni swoją aktywnością zawodową.

W takich przypadkach niezastąpione może okazać się skorzystanie z pomocy trenera mentalnego, który szybko i skutecznie pomoże nam uporać się ze złą energią, która może się nam przytrafić w efekcie nagromadzenia się porażek w życiu zawodowym. Jest to bardzo istotne, bowiem często zdarza się, że niepowodzenia w pracy odbijają się na jakości życia prywatnego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.