Nowoczesne metody zarządzania projektami

Wprowadzenie odpowiedniego zarządzania w firmie to podstawa do jej zrównoważonego rozwoju i sukcesu. Powinno być ono wdrażane na różnych szczeblach, żeby uporządkować strukturę i zapewnić stabilność nawet najmniejszych jednostek. Dlatego też tak ważne jest właściwe przygotowanie kadry menadżerskich, dla której warto znaleźć odpowiednie i dopasowane do misji firmy project management szkolenia.

zdjęcie - (the_title())

 
Nowoczesne metody zarządzania projektami

Wprowadzenie odpowiedniego zarządzania w firmie to podstawa do jej zrównoważonego rozwoju i sukcesu. Powinno być ono wdrażane na różnych szczeblach, żeby uporządkować strukturę i zapewnić stabilność nawet najmniejszych jednostek. Dlatego też tak ważne jest właściwe przygotowanie kadry menadżerskich, dla której warto znaleźć odpowiednie i dopasowane do misji firmy project management szkolenia. Na czym one polegają i jakie są najnowsze metody zarządzania projektami?

Co to jest project management? Zarządzanie projektami szkolenie

Podstawowa definicja podaje, że zarządzanie projektami (często stosuje się również angielski odpowiednik: project management) to zespół czynności, które należy wykonać, aby osiągnąć cel główny i cele pośrednie w konkretnym czasie. W skład zarządzania wchodzą: rozpoczynanie projektu, planowanie (zarówno czasowe, jak i budżetowe), kontrola realizowania i kończenia poszczególnych zadań składowych.

Agile project management to całościowy zakres wiedzy i umiejętności, dzięki którym można w sposób efektywny poprowadzić zespół do konkretnego celu. Zawiera w sobie budowanie motywacji grupy, odpowiedni team building a także pracę nad komunikacją między uczestnikami projektu, umiejętność łagodzenia konfliktów czy też działania w sytuacjach kryzysowych.

Osoba pracująca na stanowisku project menadżera musi posiadać wiele umiejętności, które można pozyskać w szczególności poprzez szkolenia project management.

Podejście do projektu – różne ścieżki dojścia do celu

Podczas szkoleń i kursów obecnie omawia się i uczy wdrażania kilku różnych technik działania w projektach. Podejście tradycyjne rozkłada projekt na kilka etapów. Rozpoczyna się od inicjacji i planowania, później dochodzi się do realizacji i monitorowania aktualnych postępów. Zarządzanie projektem musi łączyć w sobie zarządzanie ryzykiem, komunikacją, ludźmi i kontraktami. Skuteczny menadżer, który uczęszcza na szkolenia project management zdobywa wiedzę, w jaki sposób właściwie dysponować zakresem projektu, jego budżetem, jakością pracy, a także harmonogramem.

Alternatywna metoda – agile project management szkolenie

Oprócz tradycyjnej metody, która wymaga sporo czasu, w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się projekty Agile. Na czym polegają?
Filozofia Agile pozwala na znacznie szybsze dostarczenie gotowego rozwiązania a także dostosowanie produktu do zmieniających się potrzeb użytkowników i rynku. Dzięki temu można stwierdzić, że znacznie więcej projektów kończy się osiągnięciem pozytywnych rezultatów.

W centrum techniki Agile (zwanej też zwinną) znajduje się zawsze człowiek – jako podmiot odpowiedzialny za sukces projektu, ale także mogący doprowadzić do jego niepowodzenia. W tej technice liczą się jednostki i relacje między nimi w zespole. Rolą dobrego menadżera jest nieustanne motywowanie ich do osiągania coraz lepszych rezultatów.

Zastosowanie twardych narzędzi i miękkich metod motywacji jednostek w grupie, pozwala osiągać, dzięki filozofii Agile, znacznie lepsze rezultaty. Fundamentem sukcesu w ramach zarządzania w sposób zwinny staje się właściwie przeprowadzona analiza biznesowa oraz późniejsze odpowiednie zarządzanie samym projektem. Menadżer tworzy środowisko do pracy i koordynuje bieżące zadania, zapewniając ład i nadając uprawnienia poszczególnym uczestnikom projektu.

Agile – zarządzanie projektami szkolenie Warszawa

Filozofię Agile można wdrażać w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach, w pełni dopasowując ją do konkretnych potrzeb. Na rynku dostępnych jest coraz szerszy wachlarz szkoleń i kursów, które dają umiejętności łączenia tradycyjnych sposobów zarządzania z nowszymi i bardziej otwartymi technikami.

Jeśli chcemy poprawić coś w naszej firmie lub dziale, szkolenia scrum to świetny początek, żeby dowiedzieć się więcej o nowych metodach działania, a następnie w ramach praktycznych ćwiczeń nauczyć się, jak zwinnie wprowadzić je w życie w ramach dotychczasowego środowiska projektowego, dla dobra efektów naszej pracy i firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.