Panowanie nad stresem – bardzo ważna umiejętność

Stres w pracy to nieraz nasz najgorszy wróg – paraliżuje, sprawia, że zupełnie nie możemy sobie przypomnieć, co mieliśmy powiedzieć, choć przecież świetnie znamy się na danym temacie itd. Słowem negatywny stres powoduje, że szanse na sukces drastycznie nam spadają -tracimy poważanie w oczach szefa i współpracowników, nasze kompetencje przestają się liczyć, a my sami przestajemy w ogóle nad sobą panować.

zdjęcie - (the_title())

 

Stres w pracy to nieraz nasz najgorszy wróg - paraliżuje, sprawia, że zupełnie nie możemy sobie przypomnieć, co mieliśmy powiedzieć, choć przecież świetnie znamy się na danym temacie itd. Słowem negatywny stres powoduje, że szanse na sukces drastycznie nam spadają -tracimy poważanie w oczach szefa i współpracowników, nasze kompetencje przestają się liczyć, a my sami przestajemy w ogóle nad sobą panować. Jak możemy przerwać to błędne koło?

Panowanie nad stresem - konieczne do sukcesu

Przede wszystkim musimy uczyć się panowania nad stresem oraz nad wszystkimi objawami, jakie on powoduje. A zatem musimy wyćwiczyć ciało i umysł tak, aby głos nam przestał załamywać się i drżeć, aby kolana nie dygotała a twarz nie bladła. Słowem - abyśmy zawsze wyglądali na pewnych siebie, nawet jeśli nie do końca się tak czujemy. Lecz czy można nauczyć się, jak panować nad stresem? Oczywiście, że tak!

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.Nauka panowania nad stresem

Na początek warto podkreślić, że metod radzenia sobie ze stresem jest naprawdę bardzo wiele, tak samo jak i wiele jest przeróżnych teorii dotyczących powstawania stresu. Trzeba zatem zachować pewien sceptycyzm oraz spojrzeć ogólnie na nasze życie. Przede wszystkim należy rozważyć, czy problem rzeczywiście tkwi w pracy, czy też może nęka nas ostatnio jakaś gorsza sytuacja, a którą nie możemy sobie poradzić? Ponadto - czy na pewno regularnie śpimy, dobrze się odżywiamy, nie używamy za dużo kawy i mamy jakiś sport na rozładowanie stresu? Wbrew pozorom te czynniki są naprawdę ważne. Później możemy przystąpić do nauki przeróżnych metod relaksacji, rozmowy, asertywności, panowania nad głosem, mową ciała itd.

Szkolenia z panowania nad stresem

Jeśli jednak wszystkich powyższych rzeczy będziemy się uczyli sami, to może to nie być zbyt efektowna nauka. Warto zatem wybrać się na jedno z wielu organizowanych dziś szkoleń, na których specjaliści dokładnie zdiagnozują nasz problem i nauczą nas technik panowania nad stresem, które będą u nas najbardziej owocne. Takie kursy i szkolenia mogą nam naprawdę pomóc osiągnąć sukces!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.