Projekty w przedsiębiorstwie – kto nimi zarządza?

Nie da się ukryć, że dobra praca ułatwia wiele w życiu. Każdy z nas chce bowiem posiadać środki nie tylko na swoje podstawowe potrzeby, ale również na przyjemności i realizację własnych marzeń. Atrakcyjne wynagrodzenie nie przesądza jednak w pełni o naszym zadowoleniu z pracy.

zdjęcie - (the_title())


Projekty w przedsiębiorstwie - kto nimi zarządza?

Nie da się ukryć, że dobra praca ułatwia wiele w życiu. Każdy z nas chce bowiem posiadać środki nie tylko na swoje podstawowe potrzeby, ale również na przyjemności i realizację własnych marzeń.

Atrakcyjne wynagrodzenie nie przesądza jednak w pełni o naszym zadowoleniu z pracy. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że dla wielu osób ważna jest również miła i przyjazna atmosfera w pracy oraz możliwość uzyskania awansu. Większości osób awans kojarzy się z wyższymi przychodami. Nie ulega jednak wątpliwości, że praca na wyższym stanowisku wiąże się również z większą odpowiedzialnością.

Dużą odpowiedzialność ponoszą zazwyczaj menedżerowie i kierownicy poszczególnych zespołów pracowniczych. Kierownicy oraz menedżerowie są odpowiedzialni za realizację projektów w przedsiębiorstwie. Nie da się bowiem ukryć, że w każdej firmie realizowane są rozmaite projekty.

Rodzaj projektów jest rzecz jasna uzależniony od przedmiotu działalności firmy. Rynek projektów oraz usług jest obecnie bardzo nasycony, dlatego dobrze byłoby, gdyby menedżerowie realizowali projekty w sposób kreatywny. Z tego też względu dobrze byłoby gdyby menedżerowie, zwłaszcza ci początkujący, brali udział w regularnych szkoleniach. Szkolenie z zarządzania projektami przyda się więc każdej osobie zatrudnionej na stanowisku kierowniczym.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że szkolenie powinno zostać poprowadzone przez wysoce wykwalifikowaną firmę szkoleniową. Dobrze jest zwrócić uwagę na metodologię jakiej uczy dany kurs - np. agile project management szkolenie zapozna nas ze sposobami na zwinne zarządzanie projektami.

Najłatwiej odszukać szkolenia scrum w dużych miastach, takich jak na przykład Wrocław, Warszawa czy Kraków. Zarządzanie projektami szkolenie Warszawa może zostać również dofinansowane ze środków unijnych.

Warto zapoznać się z ofertą tego rodzaju szkoleń, gdyż są one prowadzone na niezwykle wysokim poziomie merytorycznym. Podczas tego rodzaju szkoleń osoba prowadząca szkolenie i odpowiedzialna za jego przebieg bez problemu odpowie na pytania uczestników.

Project management szkolenia powinny być organizowane regularnie i systematycznie. Tylko wówczas możliwe będzie osiągnięcie zamierzonych rezultatów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.