Psychomanipulacja w sprzedaży

Wielu handlowców korzysta z technik negocjacyjnych, które wykorzystują psychomanipulację – czasem używamy jej zupełnie nieświadomie, często jednak lata praktyki w sprzedaży oraz częsta komunikacja z klientem pozwala nam na skuteczne wykorzystywanie tej trudnej sztuki.

Gamma - Psychomanipulacja w sprzedaży

   

  Wielu handlowców korzysta z technik negocjacyjnych, które wykorzystują psychomanipulację - czasem używamy jej zupełnie nieświadomie, często jednak lata praktyki w sprzedaży oraz częsta komunikacja z klientem pozwala nam na skuteczne wykorzystywanie tej trudnej sztuki. Dzięki poszerzeniu swojej wiedzy, handlowcy - którzy są przecież także konsumentami - skuteczniej mogą unikać zagrywek psychologicznych ze strony konkurencji, kontrahentów lub klientów.

  Czym jest psychomanipulacja?

  Psychomanipulacja jest procesem, który pozwala na wpływanie na poszczególne zachowania ludzi poprzez odpowiednie bodźce zewnętrzne. Choć oczywiście, istnieją skrajne formy psychomanipulacji, które są prawnie i etycznie naganne, niektóre z technik mogą być skutecznie wykorzystywane w codziennych transakcjach, reklamie czy rozmowach z klientem. Psychomanipulacją można nazwać chwytliwą, wzruszającą reklamę, danie klientowi poczucia przynależności do elitarnego społeczeństwa czy oddziaływanie na jego psychikę poprzez slogany, obrazy, muzykę i zapachy - czyli wszystko to, co wykorzystuje w swojej strategii marketingowej niemal każde przedsiębiorstwo.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Dowiedz się jak radzić sobie z psychomanipulacją w negocjacjach. Szkolenie psychomanipulacji jest skierowane do menagerów, pracowników działów handlowych, kupców i dostawców. Szkolenia powiązane z tym tematem: techniki prezentacji, szkolenia dla sprzedawców.

  Jak stosować psychomanipulację?

  Aby proces ten był kompleksowy i przynosił odpowiednie korzyści ekonomiczne należy przede wszystkim dobrać odpowiednią strategię do branży działalności. Szczególnie ważne jest zainteresowanie klientem, który musi czuć się wyjątkowy i szanowany tak, by chętniej kupować oferowane przez nas produkty. W handlu wykorzystywana jest lekka forma manipulacji psychologicznych, które głównie odnoszą się do samopoczucia klienta, skonfrontowanie jego potrzeb konsumenckich z dostosowaną ofertą i dokonania transakcji w przekonaniu o najlepszym możliwym wyborze - tak, by to klient czuł się "wygraną stroną".

  Z pewnością wielu technik psychomanipulacji można się nauczyć jednak ich skuteczność w dużej mierze wynika z predyspozycji i cech charakteru samego handlowca. Osoba pewna siebie, charyzmatyczna i empatyczna, która zbudza zaufanie i potrafi szybko wcielić się w różne role z pewnością może finalizować bardziej korzystne transakcje niż ta, która techniki manipulacyjne zna jedynie z teorii.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.