Różne oblicza kursów dla pracowników. Gdzie szukać ofert szkoleniowych?

Trudno kwestionować zasadność szkolenia i podnoszenia kwalifikacji pracowniczych. To jeden z istotnych elementów, wpływających na nieustanny rozwój firmy oraz zdobywanie przewagi nad konkurencją.

zdjęcie - (the_title())


Różne oblicza kursów dla pracowników. Gdzie szukać ofert szkoleniowych?

Trudno kwestionować zasadność szkolenia i podnoszenia kwalifikacji pracowniczych. To jeden z istotnych elementów, wpływających na nieustanny rozwój firmy oraz zdobywanie przewagi nad konkurencją.

W niniejszym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o sposobach wyszukiwania szkoleń dla pracowników, które znacząco podnoszą kompetencje jednostkowe, ale też finalnie przynoszą firmie coraz lepsze wyniki finansowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

Gdzie znaleźć szkolenia i kursy Wrocław?

Istnieje wiele sposobów na rozwijanie mocnych stron pracowników oraz podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych. Do najczęściej spotykanych zaliczają się:

  • kursy organizowane przez prywatne firmy szkoleniowe,
  • kursy przygotowywane w ramach EFS.

Prywatni trenerzy – oferta szkoleniowa Wrocław

Ilość firm, przygotowujących ogólne lub dedykowane szkolenia dla przedsiębiorstw, jest naprawdę imponująca. Z ofertą większości z nich można zapoznać się na ich stronach internetowych lub poprzez rozmowę z działem obsługi klienta.

Warto przed podjęciem finalnej decyzji dokładnie przeanalizować propozycje szkoleniowe oraz zadać szereg pytań, na przykład: czym mamy do czynienia ze szkoleniem zewnętrznym czy wewnętrznym, jaki jest plan zajęć, na ile można go dostosować do konkretnej grupy uczestników?

Oprócz sprawdzenia samej firmy, trzeba również dowiedzieć się, jak najwięcej o samym szkoleniowcu. Odpowiednia, kompetentna i doświadczona osoba potrafi skutecznie i efektywnie przekazywać wiedzę oraz reaguje na potrzeby grupy. Dzięki niej szkolenie staje się zdecydowanie skuteczniejsze, a informacje znacznie bardziej przystępne dla ogółu.

Szkolenia dofinansowane Wrocław – gdzie je znaleźć?

Oprócz oferty typowo komercyjnych szkoleń istnieje również szereg możliwości, aby dostać się na szkolenia dofinansowane. Najpopularniejsze są kursy, organizowane przez EFS, czyli Europejski Fundusz Społeczny.

Projekty realizowane w ramach Funduszu mogą być ogólne lub kierowane do wąskiej i wyspecjalizowanej grupy, która uczy się na kursach rozwiązywać konkretne problemy w specyficznych warunkach. Często jest to skuteczne rozwiązanie dla pracodawców, aby wyszkolić zespół do profesjonalnego działania. Warto zatem dokładnie przeanalizować dostępną na stronach EFS listę kursów i warsztatów z otwartą aktualnie rekrutacją i na tej zasadzie zaplanować kalendarz szkoleń pracowniczych.

Doskonalenie pracowników powinno być procesem ciągłym. Żyjemy w świecie, który nieustannie się zmienia, nie można zatem stać w miejscu. Dzięki zróżnicowanym możliwościom i bogatej ofercie wartościowych kursów, każdy pracodawca może swobodnie dobierać szkolenia do potrzeb swoich pracowników, wydatnie podnosząc ich kompetencje oraz prowadząc do znaczącego rozwoju firmy, opartego na stabilnym i cennym kapitale ludzkim.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.