Różni klienci, różne techniki sprzedaży

Techniki sprzedaży są obecnie na tyle rozwinięte, że będąc konsumentem nawet nie uświadamiamy sobie, jak bardzo jesteśmy prześwietlani. Dobry sprzedawca, chcąc nam sprzedać swój towar będzie bowiem brał pod uwagę nie tylko to, co mówimy ale także nasz wygląd, wiek a nawet płeć.
16 sierpnia 2017
zdjęcie - Różni klienci, różne techniki sprzedaży

Wszystkie te informacje będą źródłem wiedzy w zakresie tego, co i jak można danemu klientowi sprzedać. Przebyte szkolenie techniki sprzedaży będzie dla każdego sprzedawcy źródłem ogromnej wiedzy, które właściwe wykorzystana stanie się źródłem wielu zawodowych sukcesów.

Nie jest żadną tajemnicą, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie pod bardzo wieloma względami. Nie chodzi tu tylko o kwestie fizyczności, ale przede wszystkim mowa jest o podejściu do otaczającego świata, psychiki i tym samym możliwości wpływania na decyzje przez osoby trzecie.

Co za tym idzie sprzedawca musi uwzględniać płeć potencjalnego klienta przy podejmowaniu decyzji o tym, jakie techniki sprzedażowe wykorzystać w celu pozytywnego sfinalizowania transakcji.

Trzeba zatem pamiętać, że wpływ płci na postawy klienta ma znaczenie już od pierwszego momentu spotkania ze sprzedawcą. W przypadku kobiet o wiele większe znaczenie ma otoczenie, atmosfera i estetyka miejsca w którym ma dojść do transakcji.

Tym samym przed podjęciem jakiegokolwiek kontaktu werbalnego muszą one poczuć się komfortowo.
Wzmocnij wiarę w swoje umiejętności negocjacji. Zostan skuteczniejszym sprzedawcą. Opracuj najlepsze strategie sprzedaży. Zobacz jakie szkolenia sprzedażowe mamy dla Ciebie: Zaufaj firmie szkoleniowej roku!
Dopiero w drugiej kolejności ważności znajduje się sam produkt. Często zdarza się także tak, że kobiety w swoich decyzjach kupna są o wiele mniej niż mężczyźni zdecydowane. Nie mają precyzyjnych oczekiwań i co za tym idzie nie posiadają odpowiedzi na niektóre zadawane przez sprzedawcę pytania.

Nie zmienia to jednak faktu, że kobiety kupując dany produkt o wiele większa wagę przywiązują do tego, jak dany towar będzie wiązał się z ich obowiązkami. Na ile tym samym będzie on praktyczny, ale jednocześnie także estetyczny.

W przypadku klientów mężczyzn rozmowa handlowa przebiega w nieco innym tonie. Dla nich ważny jest konkret i jasno określony cel.

Tym samym jasno określają swoje potrzeby i precyzyjnie odpowiadają na zadawane pytanie. Głównym punktem odniesienie na mężczyzn jest nie tyle sam produkt, co związane z nim korzyści.

Tym samym o wiele bardziej interesuje ich zysk wynikający z takiego, a nie innego zakupu niż estetyka danego produktu. Co za tym idzie w oczywisty sposób to mężczyźni, a nie kobiety są o wiele bardziej podatni na hasła typu obniżka, promocja i rabat.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
13 listopada 2018
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów i jakie czynniki mogą wpływać na to, co mówimy i robimy, w tym także – co kupujemy. Co najlepsze, ta wiedza naukowa jest łatwo dostępna i może pomóc ci w zostaniu świetnym sprzedawcą.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.