Scrum – co to jest, kiedy warto z tego korzystać?

Zwinne zarządzanie staje się coraz popularniejsze. Metodologia Agile wchodzi w życie w wielu firmach, ponieważ założenia tej metodyki coraz bardziej pasują do założeń projektowych. Agile zakłada większą elastyczność pracowników, ich interdyscyplinarność, a przede wszystkim stawia na bardzo dobrze rozwinięte umiejętności rozwiązywania problemów.

zdjęcie - (the_title())


Scrum – co to jest, kiedy warto z tego korzystać?

Zwinne zarządzanie staje się coraz popularniejsze. Metodologia Agile wchodzi w życie w wielu firmach, ponieważ założenia tej metodyki coraz bardziej pasują do założeń projektowych. Agile zakłada większą elastyczność pracowników, ich interdyscyplinarność, a przede wszystkim stawia na bardzo dobrze rozwinięte umiejętności rozwiązywania problemów.

Agile świetnie idzie w parze ze Scrumem – który jest metodą polegającą na przyjęciu trzech ról w zespole – przy projektach, które najbardziej wymagają współpracy wszystkich członków zespołu projektowego.

Te role rozgraniczają zakres kompetencji wykonywanych przez pracowników – mamy tutaj product ownera, który na swoje barki przyjmuje komunikację między klientami a członkami zespołu i jego zadaniem jest „przetłumaczenie” oczekiwań klientów na język zrozumiały dla pozostałych członków zespołu tak, aby produkt odpowiadał wymaganiom.

Scrum master z kolei zajmuje się usuwaniem przeszkód projektowych, tym samym upewniając się, że projekt osiągnie sukces. Szkolenia scrum developer są idealne dla wszystkich członków zespołu - uczą, jak w porę reagować na zmiany, jak motywować się do osiągania celów projektowych, czym jest i czym nie jest zwinne zarządzanie i dlaczego wprowadzenie metodyki scrum jest korzystne dla całości projektu.

Szkolenie agile to pierwszy ważny krok, który powinna wykonać firma w celu upewnienia się, że ta metodyka zarządzania przyjmie się w zespołach często tworzonych od nowa. Szkolenie agile foundation Warszawa pozwala zapoznać się dodatkowo z różnymi wariantami zwinnego zarządzania oraz dopasować ten, który będzie najbardziej pasował do schematyki projektu.

Project management szkolenia, które przechodzą kandydaci na kierowników projektu lub ci, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę, w zarysie prezentują różne sposoby zarządzania projektami oraz precyzują, jak i kiedy dany system najlepiej wykorzystać. Scrum jest idealny wtedy, kiedy role w zespole powinny zostać rozgraniczone w taki sposób, by nikt nie został przeciążony nadmiarem obowiązków związanych z realizacją projektu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.