Skuteczna sprzedaż przez telefon

Nie da się podać jednej, bardzo dokładnej definicji, która precyzyjnie określiłaby, czym jest telesprzedaż. Mówiąc najkrócej jak tylko się da, telesprzedaż ( co jest także zgodne z nazwą) to działalność marketingowa prowadzona za pośrednictwem między innymi takiego medium jak telefon.

zdjęcie - (the_title())

 

Nie da się podać jednej, bardzo dokładnej definicji, która precyzyjnie określiłaby, czym jest telesprzedaż. Mówiąc najkrócej jak tylko się da, telesprzedaż ( co jest także zgodne z nazwą) to działalność marketingowa prowadzona za pośrednictwem między innymi takiego medium jak telefon. Z pewnością można też stwierdzić, iż w dzisiejszych czasach telesprzedaż ( telemarketing) stanowi jedną z najpopularniejszych form bezpośredniego marketingu. Z tym pojęciem związana jest także konieczność przetwarzania danych uzyskanych z różnych źródeł z systemem zarządzania. Cała ta procedura ma na celu możliwie jak największą optymalizację procesów komunikacji na linii sprzedawca-klient. W takim przypadku bardzo ważne jest spersonalizowane ( ale przede wszystkim obustronne) oddziaływanie firmy i konsumentów. Ogólnie przyjęty podział telemarketingu przedstawia się w sposób następujący:


- telesprzedaż wychodząca
- telesprzedaż przychodząca
- telesprzedaż aktywna (in-bound)
- telesprzedaż reaktywna (out-bound)
- telesprzedaż zewnętrzna
- telesprzedaż wewnętrzna
- telesprzedaż instytucjonalna
- telesprzedaż indywidualna


We współczesnym świecie prowadzenie działań telesprzedażowych niesie ze sobą więcej korzyści, niż mogłoby się to wydawać w początkowym odczuciu. Taka forma marketingu ma wiele korzyści, między innymi:
- możliwość udzielania niezbędnych informacji za pomocą infolinii ( co szczególnie ważne jest dla klientów cierpiących na brak czasu, którzy za pomocą jednego połączenia są w stanie zdobyć interesującą ich wiedzę)
- telesprzedaż daje możliwość sprzedaży takich produktów czy usług jak np. wszelkiego typu ubezpieczenia, konferencje, szkolenia, usługi informatyczne, produkty medycznych, niemal wszystkie usługi finansowe, książki itd.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie sprzedaż telefoniczna - przełamanie barier osobistych dotyczących telesprzedaży jest kluczowe w osiąganiu dobrych wyników sprzedażowych. Na szkoleniu z telesprzedaży dowiesz się jak przełamać osobisty opór związany z rozmową telefoniczną, jak stosować metody perswazji,  jak poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w rozmowie z klientem. |  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenia z telemarketingu i profesjonalnej sprzedaży. Zobacz też szkolenie z negocjacjiszkolenie dla handlowców.


Bardzo często kontakt z infolinią nie służy jedynie do sprzedaży czy zakupu produktu czy usługi. Telemarketing może być również narzędziem potrzebnym przy składaniu reklamacji. Dzięki telefonicznym kontaktom z klientami prowadzi się także badania rynku, badające różne kwestie związane z zakupami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.