Skuteczna walka ze stresem

Stres jest nieodłączną częścią życia każdego z nas. Funkcjonowanie w ciągłym pospiechu i napięciu nerwowym sprawia, że stres towarzyszy większości osobom niemalże każdego dnia. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, gdyż długotrwały stres może prowadzić do wielu chorób oraz wypalenia zawodowego. Warto zatem, aby osoby pracujące zawodowo regularnie uczestniczyły w szkoleniach uczących ich jak mają sobie radzić ze stresem.

zdjęcie - (the_title())


Skuteczna walka ze stresem


Stres jest nieodłączną częścią życia każdego z nas. Funkcjonowanie w ciągłym pospiechu i napięciu nerwowym sprawia, że stres towarzyszy większości osobom niemalże każdego dnia. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, gdyż długotrwały stres może prowadzić do wielu chorób oraz wypalenia zawodowego. Warto zatem, aby osoby pracujące zawodowo regularnie uczestniczyły w szkoleniach uczących ich jak mają sobie radzić ze stresem.

W obecnych czasach coraz więcej zakładów pracy, zarówno małych jak i dużych decyduje się na szkolenie radzenie sobie ze stresem, w którym biorą udział pracownicy narażeni często w pracy na stres.

Co prawda odrobina adrenaliny w pracy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie - często pomaga w trudnych sytuacjach, motywując pracowników do odpowiedniej reakcji.

Jednak często się zdarza, że silny i długotrwały stres, jakiego doświadczamy w pracy nas przerasta i zamiast pobudzać do skutecznego działania, paraliżuje nas i pozbawia jakichkolwiek chęci do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Sytuacja taka może przyczynić się do wypalenia zawodowego, dlatego jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie jest bardzo istotne.

Negatywne emocje sprawiają, że przestajemy racjonalnie myśleć, w efekcie czego wyniki w pracy stają się coraz mniej satysfakcjonujące i chodzimy do niej niechętnie. Zatem jak sobie radzić z paraliżującym stresem? Pomóc w tym z pewnością może profesjonalne szkolenie radzenie sobie ze stresem.

Co prawda sytuacji stresowych w życiu codziennym nie da się całkowicie uniknąć, ale stres szkolenie, uczy jak skutecznie sobie z nimi radzić. Każde szkolenie stres w pracy jest prowadzone przez doświadczonych trenerów, dlatego też jest ono bardzo skuteczne. Dzięki takim szkoleniom wielu osobom udaje się odzyskać chęci do pracy oraz do życia, a codzienny stres i nerwowe sytuacje przestają ich paraliżować oraz zniechęcać do działań.

Jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie uczy uczestników, w jaki sposób szybko diagnozować objawy stresu i uzyskiwać świadomość, w jaki sposób ich organizm na niego reaguje. Po uzyskaniu tej podstawowej wiedzy stres szkolenie uczy przydatnych technik antystresowych.

Poszczególne szkolenie radzenie sobie ze stresem jest prowadzone zarówno indywidualnie jak i grupowo. Bardzo często prowadzący szkolenia podsuwają uczestnikom kursu indywidualne rozwiązania z uwzględnieniem specyfiki ich osobowości.

Warto wiedzieć o tym, że każdy stres jest reakcją na bodziec pochodzący ze świata zewnętrznego i wymaga on z naszej strony podjęcia konkretnych działań. Bodziec powodujący stres jest co prawda od nas niezależny, niemniej nasza reakcja na niego zależy tylko i wyłącznie od nas. Z tego też powodu każdy człowiek powinien umieć kontrolować stres.

Odpowiednich technik radzenia sobie ze ze stresem w pracy oraz w życiu osobistym uczy właśnie jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie. W dzisiejszych czasach, w których to życie odbywa się w ciągłym biegu i często towarzyszą mu negatywne emocje szkolenie stres w pracy powinno być cyklicznie organizowane przez każdy zakład pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

Stres szkolenie powinno być dostępne dla osób w zróżnicowanym przedziale wiekowym, gdyż aż sześćdziesiąt procent osób uważa, że stres bardzo często towarzyszy im w pracy.

Szkolenie stres w pracy polecane jest dla osób, które pracują lub dopiero zamierzają podjąć pracę na stanowiskach generujących negatywne emocje na wysokim poziomie. Jest ono przede wszystkim skierowane do kierowników, managerów, team leaderów, jak również wielu innych osób pracujących na stanowiskach wiążących się z częstymi wystąpieniami publicznymi i sytuacjami stresogennymi.

Oprócz szkoleń mających na celu naukę rdzenia sobie ze stresem innymi bardzo potrzebnymi kursami są szkolenia z komunikacji interpersonalnej, których skuteczność oraz efektywność jest bardzo wysoka.

Szkolenia z komunikacji interpersonalnej pozwalają nie tylko skutecznie budować porozumienie w pracy z osobami, z którymi do tej pory nie udawało nam się porozumieć, lecz także budować przyjazne relacje z otoczeniem. Po ukończeniu szkolenia, każdy pracownik potrafi zgodnie współpracować w zespole różnych osobowości oraz pokoleń. Ponadto potrafi lepiej rozumieć trudne zagadnienia, które do tej pory były dla niego niejasne oraz skomplikowane.

Co więcej wszystkie szkolenia z komunikacji interpersonalnej uczą jak skutecznie rozmawiać ze współpracownikami, przełożonym oraz klientami.

Zarówno stres szkolenie jak i szkolenia z komunikacji interpersonalnej prowadzone są przez doświadczonych trenerów oraz są bogate w swej tematyce dlatego są warte polecenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.