Skuteczne zespoły pracownicze- charakterystyka

Zespoły sprzedażowe na całym świecie wypracowują odmienne style zarządzania i organizacji pracy, która przekłada się na ich efektywność. Jednak w zależności od motywacji, zakresu działalności i wykorzystywanych technik odnoszą odmienne efekty. 

zdjęcie - (the_title())

 

Zespoły sprzedażowe na całym świecie wypracowują odmienne style zarządzania i organizacji pracy, która przekłada się na ich efektywność. Jednak w zależności od motywacji, zakresu działalności i wykorzystywanych technik odnoszą odmienne efekty. Ale wysoce skuteczne zespoły, które odniosły światowy sukces, łączy bardzo wiele elementów, które każdy może wprowadzić we własnym przedsiębiorstwie.

5 cech skutecznych zespołów

Z badań wynika, że najbardziej efektywne zespoły pracownicze, które odniosły światowy sukces, łączy pięć cech: poczucie wpływu na organizację, poczucie osobistego sensu wykonywanych obowiązków, klarowność struktury, współodpowiedzialność i bezpieczeństwo psychologiczne. Odpowiednia motywacja pracy powinna więc nie tylko odnosić się do nagród i premii. Koncepcja wewnętrznej motywacji SDT świadczy o tym, że dla pracownika najważniejsze jest poczucie autonomii i możliwości rozwoju. Najbardziej efektywne zespoły sprzedażowe łączą ludzi, którzy posiadają wystarczającą władzę i umiejętności do podejmowania samodzielnych decyzji, zdają sobie sprawę z sensu wszystkich podejmowanych działań oraz mają możliwość poszerzania wiedzy i umiejętności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

Jak rozwijać zespół sprzedażowy?

Z pewnością rozwój należy zacząć od góry: liderzy i menedżerowie na wszystkich stopniach powinni wypracować techniki zarządzania, które przyniosą odpowiednie skutki. Dobre szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym pozwoli na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz przećwiczenie tzw. studium przypadku, które pozwoli na improwizację różnych sytuacji związanych z pracą zespołową. Warto także umacniać system motywacyjny i morale pracowników oraz pogłębiać ich wiedzę branżową. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji jest bardzo ważne w każdej pracy: dzięki temu pracownicy stają się bardziej odporni na stres, wydajni i lojalni obecnemu pracodawcy. Choć z pewnością droga do stworzenia skutecznego i zmotywowanego zespołu pracowniczego jest bardzo długa i często kosztowna, zyski wypracowywane przez zadowolonych pracowników są nieocenione.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.