Sprzedaż internetowa, a sklep Facebook

Media społecznościowe w ostatnich czasach zyskują coraz bardziej na popularności. Od chwili, kiedy Mark Zuckenberg zaprojektował dzieło swojego życia, minęło kilka lat. Jego produkt z biegiem czasu zyskał miliony aktywnych użytkowników każdego dnia, a ponadto ogromną wartość rynkową.

Gamma - Sprzedaż internetowa, a sklep Facebook

Sprzedaż internetowa, a sklep Facebook


Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że społeczność Facebooka oraz innych serwisów społecznościowych, dla sprytnego przedsiębiorcy stanowi znakomitą bazę pozyskiwania nowych klientów.


Wśród sprzedawców z całego Świata królują różne techniki sprzedaży, jednak prowadzenie swojej działalności online jest jedną z najpopularniejszych. Facebook jest serwisem społecznościowym, który większość swoich usług oferuje całkowicie za darmo. Nie inaczej jest w przypadku zakładania sklepu internetowego. Jak zabrać się za prowadzenie własnego sklepu w Internecie?

Postaw na profesjonalizm!

Jeżeli nie czujesz się zbyt dobrze w środowisku mediów społecznościowych, prowadzenie swojego sklepu w Internecie zleć osobom, które zajmują się tym na co dzień. Co otrzymujesz w ten sposób?
Pewność, że twój sklep będzie poprowadzony w sposób całkowicie prawidłowy oraz z zachowaniem wszelkich norm poruszania się w środowisku Facebook'a oraz kontaktu ze społecznością.
Nie wszystkie techniki sprzedaży, które sprawdzają się w sprzedaży bezpośredniej, sprawdzą się również w przypadku działalności w Internecie.

Prowadzeniem tego typu sklepów najczęściej zajmują się wyspecjalizowane firmy, a cena za tego typu usługę waha się od kilkuset do tysięcy złotych w skali miesiąca. Decyzja, czy tego typu sklep będzie odpowiedni właśnie dla twojej firmy, zależy od indywidualnych czynników oraz twojej osobistej decyzji.

Jak prowadzić sklep Facebook?Zanim zabierzesz się za prowadzenie sklepu w tym serwisie społecznościowym, musisz pamiętać o kilku regułach którymi musisz się kierować w trakcie sprzedaży internetowej.

  • Na społeczność internetową składa się wiele osób w różnym wieku. Facebook oferuje wiele możliwości kierowania swoich produktów do odpowiedniego rodzaju odbiorcy. Nie ulega wątpliwości, że zmaksymalizuje to twoje zyski wielokrotnie, oraz sprawi, że twój produkt dotrze do odpowiedniego konsumenta.

  • Czasami zdarza się tak, że niezadowolony klient zacznie publikować treści, które zniesławiają ciebie lub twoją firmę. Na takie treści nie należy reagować emocjonalnie, albo nie reagować w ogóle. Z taką osobą rozmawiamy rzeczowo i dokładnie pytamy o problem. Wdawanie się w niepotrzebne dyskusje może zaszkodzić wizerunkowi twojej firmy.

  • Pamiętaj, że prowadzenie sklepu w tym serwisie społecznościowym powinno wiązać się z publikowaniem ciekawych treści na fanpage'u firmy. Sprawi to, że potencjalni konsumenci będą chętniej korzystać z oferty twojego sklepu.

Uzyskaj najlepszy możliwy wynik negocjacji. Zdobądź kluczowe techniki dla każdego etapu sprzedaży. Obsługuj klienta profesjonalnie. Poznaj kim jest twój rozmówca, co myśli i czego się obawia. Takie umiejętności zdobędziesz biorąc udział w naszych szkoleniach sprzedażowych. Zobacz: szkolenia sprzedaż, szkolenia negocjacje, szkolenia z obsługi klienta. Zapraszamy również do działu: szkolenia managerskie
Gamma. Najlepsza firma szkoleniowa roku. Zapraszamy!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.