Stres jak sobie z nim radzić?

Stres jest naturalną odpowiedzią naszego organizmu na różnego typu zagrożenia. Nawet, kiedy zagrożenie nie dotyczy groźby utraty życia czy zdrowia, to wszelkie inne sytuacje, jak choćby groźba spóźnienia się, nie dopełnienia obowiązków czy wizja kary wywołuje w naszym organizmie wszelkie typowe oznaki stresu.

zdjęcie - (the_title())


Stres jak sobie z nim radzić?

Stres jest naturalną odpowiedzią naszego organizmu na różnego typu zagrożenia. Nawet, kiedy zagrożenie nie dotyczy groźby utraty życia czy zdrowia, to wszelkie inne sytuacje, jak choćby groźba spóźnienia się, nie dopełnienia obowiązków czy wizja kary wywołuje w naszym organizmie wszelkie typowe oznaki stresu.

Choć stres wydaje się towarzyszyć nam od zawsze i na zawsze, będąc naturalną obroną naszego organizmu, to jednak jesteśmy w stanie przejąć nad nim kontrolę. Pomocne może okazać się na radzenie sobie ze stresem szkolenie, które pomaga nie tylko okiełznać swoje nerwy, ale również zapanować nad objawami typowymi dla stresu.

Ta umiejętność jest bardzo ważna dla każdego z nas, ponieważ może mieć wpływ na nasze życie, jego jakość i cele, jakie osiągamy. Dlaczego?

Kiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z własnym zdenerwowaniem, nasz organizm cały czas pozostaje w stanie silnego pobudzenia, angażując wszystkie swoje siły do uniknięcia tego, co może nam zagrażać. Następuje duży wyrzut adrenaliny, a wszystkie komórki organizmu przełączają się w tryb czuwania, by możliwie jak najlepiej zaopatrywać w tlen i krążącą kres mózg i mięśnie.

Jest to bardzo szczególny stan organizmu. W krótkim okresie czasu nie stanowi żadnego problemu dla naszego zdrowia i życia. Jednakże, jeśli okresy stresu będą przedłużać się i pojawiać niezwykle często, nasze zdrowie może zacząć bardzo na tym cierpieć. Jednocześnie, coraz częściej będziemy zmuszeni przechodzić przez okresy rekonwalescencji, mając jeszcze większe problemy ze zdrowiem. Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się radzić sobie ze stresem, na przykład udając na bardzo pożyteczne szkolenie antystresowe.

Z uwagi na efektywność pracy i unikanie problemów zdrowotnych, do których może prowadzić stres, w interesie kierowników i pracodawców jest, aby wszyscy pracownicy potrafili skutecznie radzić sobie ze stresem.

Z tego względu wielu pracodawców decyduje się na szkolenie jak radzić sobie ze stresem, a tym samym dając pracownikom możliwość nauczenia się, w jaki sposób samodzielnie radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu zawodowym.

Kiedy pracownicy biorą udział w takich szkoleniach, jak choćby te poświęcone radzeniu sobie ze stresem, zarządzaniu czasem, bądź choćby kurs komunikacji interpersonalnej, które pozwalają lepiej i efektywniej radzić sobie w pracy. Bez wątpienia, kiedy pracownicy potrafią zarządzać swoim czasem, efektywnie radzić sobie z własnymi nerwami czy choćby odpowiednio komunikować się, są w stanie jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki i realizować cele, jakie są im wyznaczane.

Każde szkolenie stres w pracy powinno być organizowane dla wszystkich pracowników z każdego działu, gdyż pracownicy każdego sektora w firmie, na każdym szczeblu muszą poradzić sobie ze stresem. Sytuacje wyzwalające w nas tę wyjątkową reakcje zdarzają się każdemu z nas, bez względu na to, jaki zawód wykonujemy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

Aby więc każdy pracownik w firmie potrafił radzić sobie z własnymi nerwami, słabościami i jeszcze lepiej zarządzał sobą w czasie, powinien mieć ku temu wszelkie niezbędne narzędzia. Zaś udział w szkoleniach z zakresu panowania nad własnymi emocjami, radzenia sobie w sytuacjach podwyższonego zdenerwowania, czy wywołujących w nas silny stres może bardzo skutecznie pomóc pracownikom na każdym szczeblu jeszcze efektywniej i skuteczniej pracować.

Badania pokazują, że przedsiębiorstwa, w których pracownicy są wyjątkowo narażeni na stresujące sytuacje, ale nie potrafią poradzić sobie z własnymi nerwami są gorzej zarządzane, efekty pracy są znacznie mniejsze, a sytuacja rynkowa mniej stabilna.

Takie przedsiębiorstwa nie są w stanie odnieść tak dużego sukcesu jak te, w których pracownicy wykorzystują stres do efektywniejszej pracy, a przy tym doskonale wiedzą jak sobie z nim radzić, jak wykorzystać ten stan organizmu, a po pracy zawsze dbają o to, by się zrelaksować i odpocząć.

Właśnie dlatego warto organizować szkolenie jak radzić sobie ze stresem i uczyć pracowników na każdym szczeblu, by dbali zarówno o swoją pracę, jak i wypoczynek, który pomaga im lepiej pracować, zadbać o własne zdrowie i osiągać sukcesy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.