Dlaczego szkolenia są tak ważne, kiedy jesteś na stanowisku kierowniczym

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, którzy ze wszystkich stron podlegają różnym zmianom, w tym również z czasem przewartościowaniom swoich celów. Popełniamy błędy, czasem nie komunikujemy się ze sobą we właściwy sposób.

zdjęcie - Dlaczego szkolenia są tak ważne, kiedy jesteś na stanowisku kierowniczym
Ale pewne błędy mogą skutecznie zniweczyć pewne cele grupowe, na przykład wtedy, kiedy jesteś na kierowniczym stanowisku i Twoim zadaniem jest takie zarządzanie Twoimi podwładnymi, by wypełniali swoje obowiązki służbowe i działali dla ogólnego dobra Twojej firmy.

W obecnym, szybko postępującym świecie wiele technik, które z powodzeniem można było zastosować jeszcze kilka lat temu, dzisiaj się nie sprawdza.

Kluczem do właściwego zarządzania ludźmi jest zrozumienie ich potrzeb, a także uświadomienie im, że ich cele są wspólne z celami i polityką firmy, w której pracują. Każdy z nas lubi osiągać cele, lubi być docenianym oraz chwalonym, nikt z nas nie lubi porażek.

Dlatego też kierownik, który chce prawidłowo zarządzać swoim zespołem, motywować go do osiągnięcia wyznaczonych celów, musi czasami zweryfikować stosowany przez siebie mniej lub bardziej świadomie system nagradzania i kar.

Łatwo jest zniechęcić naszego pracownika do osiągania lepszych celi wtedy, kiedy nie udało mu się, mimo że pracował naprawdę ciężko. Dużo lepiej jest pokazać właściwy sposób, w jaki może osiągnąć wyznaczony cel.

Rola kierownika jest bardzo ważna i to on stoi za sukcesem lub porażką swojego zespołu.

On musi znać swoich pracowników, poświęcić im swój czas na zrozumienie, co nimi kieruje, jakie są ich wartości, a co sprawi, że będą tracić swoją motywację.

Do pracy rocznie przyjmowani są na różne stanowiska coraz młodsi ludzie, dla których priorytety są inne niż osób, które zbliżają się do wieku emerytalnego.

Umiejętne dostosowanie się do pracowników z różnymi potrzebami jest również jednym z kroków do osiągnięcia zintegrowanego, świetnie pracującego zespołu.

I właśnie dlatego, by móc wykorzystać potencjał w osobach podwładnych w różnym wieku, kierownicy w każdej firmie powinni inwestować w szkolenia typu zarządzanie zespołem, okresowo powtarzane i weryfikujące ich stan wiedzy oraz umiejętności przewodzenia swoim podwładnym
Gamma - firma szkoleniowa roku w rankingu Gazety Finansowej. Oferujemy szkolenia menadżerskie i sprzedażowe np:

i inne. Zapoznaj się z nimi. Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.