Szkolenia z negocjacji – podstawowe informacje

Dzisiaj coraz bardziej popularne robią się przeróżne szkolenia dla firm. Czy warto z nich korzystać? Generalnie tak, zaś jednym z tych, w które najbardziej opłaca się inwestować jest szkolenie z negocjacji. Co o nim powinniśmy wiedzieć?

Gamma - Szkolenia z negocjacji - podstawowe informacje


Szkolenia z negocjacji - podstawowe informacje

Dzisiaj coraz bardziej popularne robią się przeróżne szkolenia dla firm. Czy warto z nich korzystać? Generalnie tak, zaś jednym z tych, w które najbardziej opłaca się inwestować jest szkolenie z negocjacji. Co o nim powinniśmy wiedzieć?

Szkolenia z negocjacji - co to jest?

Przede wszystkim w zasadzie warto powiedzieć trochę o tym, co to są takie szkolenia z negocjacji. Otóż negocjacje generalnie potrzebne nam są cały czas w mniejszym lub w większym stopniu. Negocjujemy wszystko - umowy biznesowe, kontakty z kontrahentami, negocjujemy rozwiązania w grupie itd. Ponadto negocjacje dotyczą także zagadnień cysto biznesowych. Generalnie zatem szkolenia z zakresu negocjacji można podzielić na dwa główne typy - pierwsze odnoszą się przede wszystkim do negocjacji interpersonalnych, drugie zaś do negocjacji handlowych.

Zalety szkolenia z negocjacji dla pracownika

Jakie pracownik odniesie zalety z tego typu szkolenia? Na pewno dzięki niemu lepiej dogada się w grupie, będzie miał siłę i możliwość, aby przeforsować własne pomysły. Oprócz tego nauczy się także negocjować warunki w pracy, kontakty i zlecenia. Słowem - zdobędzie szacunek i poważanie.

Zalety szkolenia z negocjacji dla pracodawcy

Jakie zaś korzyści z przeprowadzenia takiego szkolenia odniesie pracodawca przede wszystkim wzrośnie efektywność pracowników. Może się bowiem dość szybko okazać, że osoby, które do tej pory siedziały cicho, nie wyrażały własnego zdania, nie potrafiły przeforsować pomysłów, teraz potrafią to świetnie robić, zaś pomysły mają doskonałe. W ten sposób obudzimy wiedzę w wielu naszych specjalistach. Ponadto dzięki takim szkoleniom złagodzimy przeróżne konflikty w grupach - ludzie będą się wzajemnie lepiej rozumieli i szybciej rozwiązywali swoje problemy.

Szkolenia handlowe a szkolenia negocjacje

Warto w tym momencie podkreślić coś, co zostało zaznaczone już nieco wcześniej. Otóż obecnie możemy wyróżnić osobno szkolenia handlowe i negocjacyjne. Te pierwsze stawiać będą przede wszystkim na obrót handlem. To oznacza, że poruszane będą na nich różne zagadnienia dotyczące technik nieinwazyjnych perswazji, przekonywania innych, stawiania warunków. Będziemy się uczyć, jak grać w słynną już biznesową grę - tak udawać i manewrować językowo, aby zebrać dla siebie i swojej firmy jak najwięcej korzyści. Typowe szkolenia z negocjacji będą zaś obejmowały raczej zagadnienia kontaktów interpersonalnych i funkcjonowania w grupach. Tu dowiemy się, jak być asertywnym, przeforsować własne pomysły i zdanie, jak wykorzystać potencjał grupy itp.

Szkolenia otwarte - ciekawe rozwiązanie

Ciekawą dość opcją dla wszelkich szkoleń handlowych i negocjacyjnych są szkolenia otwarte. Polegają one na tym, że uczestniczą w nich pracownicy różnych zupełnie firm. Dzięki temu każdy mniej się krępuje, ponieważ nie musi przełamywać swoich barier negocjacyjnych przed osobami, które świetnie go znają. Ponadto jest to także doskonała możliwość wzajemnego zrozumienia siebie. Warto jeszcze dodać, że nieraz właśnie w taki sposób nawiązywane są ciekawe kontakty biznesowe.

Jak wybrać najlepszą firmę od szkoleń?

Jak zatem widać - zdecydowanie opłaca się zainwestować w szkolenia dla firm z zakresu negocjacji. Pozostaje jedynie dość istotna kwestia, a mianowicie, którą firmę najlepiej jest wybrać? Otóż zdecydowanie trzeba inwestować tutaj w naprawdę dobre marki, w innym bowiem razie tylko bez sensu stracimy pieniądze. Warto popatrzeć na komentarze i opinie różnych innych osób, które już inwestowały w dane szkolenia. Nie będzie to może najbardziej obiektywny sposób analizy danych, niemniej jednak uzyskamy chociaż ogólne wskazówki, jakich firm unikać. Ponadto warto umówić się personalnie z osobą, która będzie prowadziła szkolenie. Wówczas na pewno dużo się dowiemy.

Dlaczego zaś trzeba włożyć tyle zachodu w takie szukanie odpowiedniej firmy? Otóż bowiem dobrze jest nawiązać dłuższą współpracę z taką firmą. Wówczas jakość szkoleń na pewno się zwiększy, ponieważ trenerzy będą znali naszych pracowników i będą wiedzieli, czego oczekujemy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.