Szkolenie antymobbingowe

O zjawisku mobbingu słyszał już niemalże każdy. To jedna z głównych przyczyn złej organizacji w zespole. Pracodawcy mają obowiązek zapobiegania temu zjawisku i chronienia swoich pracowników. Przyjazne środowisko pracy to bardzo ważny aspekt, bez którego nigdy nie stworzymy dobrze funkcjonującego zespołu. Aby skutecznie przeciwdziałać mobbingowi musimy wpierw nauczyć się, jak mamy tego dokonać. Rozwiązaniem, które nam pomoże jest szkolenie antymobbingowe.

zdjęcie - Szkolenie antymobbingowe
 
O zjawisku mobbingu słyszał już niemalże każdy. To jedna z głównych przyczyn złej organizacji w zespole. Pracodawcy mają obowiązek zapobiegania temu zjawisku i chronienia swoich pracowników. Przyjazne środowisko pracy to bardzo ważny aspekt, bez którego nigdy nie stworzymy dobrze funkcjonującego zespołu. Aby skutecznie przeciwdziałać mobbingowi musimy wpierw nauczyć się, jak mamy tego dokonać. Rozwiązaniem, które nam pomoże jest szkolenie antymobbingowe.

Jak mobbing wpływa na pracowników?

Konflikty mobbingowe mają bardzo negatywny wpływ na samopoczucie pracowników, ich pracę a także zdrowie psychiczne i fizyczne. Pogarszają się relacje z innymi współpracownikami, a samo miejsce pracy staje się dla takiej osoby udręką. Na szkoleniu dowiadujemy się, jak wpierw odróżnić mobbing od zwykłych sytuacji konfliktowych - granica jest tutaj niekiedy bardzo cienka, zwłaszcza w niektórych środowiskach zawodowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Lekceważenie, ośmieszanie czy złośliwości pomiędzy pracownikami mogą świadczyć o problemie mobbingu w miejscu pracy. Przeciwdziałaj zachowaniom mobbingowym w urzędzie i firmie. Przywróć właściwe zachowania i zdrowe relacje pomiędzy pracownikami – zapoznaj się z programem szkolenia antymobbingowego dla pracowników. Zobacz również szkolenia otwarte, szkolenia sprzedażowe.

Szkolenie porusza również fałszywy mobbing. Dowiadujemy się, jak działać w takim wypadku i przede wszystkim, jak rozpoznać nieprawdziwe oskarżenia. Uczestnicy zapoznają się z definicją mobbingu, jego przyczyną jak i rodzajami. Poznają również metody antymobbingowe. Szkolenie zawiera również zagadnienia skutków mobbingu: tego, jak czuje się dotknięta nim osoba.

Antymobbing

Pierwszym, kluczowym elementem poruszanym na szkoleniu antymobbingowym, który ma przeciwdziałać mobbingowi jest odpowiednie zarządzanie nad zespołem. Zwykle wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważną częścią jest odpowiednie sprawowanie kontroli nad naszymi pracownikami, co zauważa się dopiero później w postaci negatywnych skutków. Całe szkolenie dostosowane jest indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika, co pozwala im wypracować metody jak i techniki przystosowane do charakteru przedsiębiorstwa, w jakim pracują.
 
Dzięki temu ryzyko pojawienia się mobbingu znacznie się obniża, tworząc z naszego miejsca pracy przyjazne dla wszystkich otoczenie pozbawione jakichkolwiek konfliktów między pracownikami. Odpowiednio szybka interwencja jest równie ważnym elementem, który pozwoli zapobiec szerzeniu się zauważonego problemu na głębszą skalę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.