Szkolenie mobbing

Zapewne niejednokrotnie słyszałeś, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Sentencja ta odnosi się nie tylko do zdrowia, równie dobrze można ją przenieść także na relacje międzyludzkie. Niewątpliwie tam, gdzie ludzie się ze sobą stykają w sposób przypadkowy (nie był to ich wybór), a z całą pewnością tak jest w przypadku większości zespołów pracowniczych, mogą nastąpić tarcia.

Gamma - Szkolenie mobbing

   

  Zapewne niejednokrotnie słyszałeś, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Sentencja ta odnosi się nie tylko do zdrowia, równie dobrze można ją przenieść także na relacje międzyludzkie. Niewątpliwie tam, gdzie ludzie się ze sobą stykają w sposób przypadkowy (nie był to ich wybór), a z całą pewnością tak jest w przypadku większości zespołów pracowniczych, mogą nastąpić tarcia.

  I to zarówno na płaszczyźnie przełożony - pracownik, jak i pracownik - pracownik. Nie sposób wymagać od ludzi, by każdy każdego polubił, jednak model współpracy powinni wypracować niezależnie od swoich sympatii i antypatii. Niestety nie wszyscy mają wpojone, że fakt nielubienia kogoś nie oznacza, że można go obrażać, czy plotkować na jego temat.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Lekceważenie, ośmieszanie czy złośliwości pomiędzy pracownikami mogą świadczyć o problemie mobbingu w miejscu pracy. Przeciwdziałaj zachowaniom mobbingowym w urzędzie i firmie. Przywróć właściwe zachowania i zdrowe relacje pomiędzy pracownikami – zapoznaj się z programem szkolenia antymobbingowego dla pracowników. Zobacz również szkolenia otwarte, szkolenia sprzedażowe.

  Co prawda samo plotkowanie nie wyczerpuje znamion mobbingu, jednak w połączeniu z innymi zachowaniami, takimi jak izolowanie, zlecanie prac szkodliwych dla zdrowia (np. prace niebezpieczne dla życia bez właściwego zabezpieczenia), zlecanie zadań poniżej lub powyżej kwalifikacji, czy nękanie telefonami lub mailami (czyli umówmy się, sytuacje, które pojedynczo zdarzyły się chyba każdemu z nas) mogą zostać już zakwalifikowane łamanie praw pracowniczych, oczywiście, jeżeli trwają dłuższy czas i powodują negatywne skutki dla pracownika).

  Dlatego też warto by każdy z kierowników, czy menadżerów zespołów odbył przynajmniej raz na dwa lata odpowiednie szkolenie. Mobbing bowiem, pomimo, że jest wyraźnie zdefiniowany w prawie pracy dość łatwo przeoczyć. Zachowania wyczerpujące znaimona mobbingu dla osoby patrzącej z boku mogą bowiem wydawać się zupełnie nieszkodliwe, lub być tylko delikatnymi złośliwościami.

  Niestety ofiara może tego już tak nie postrzegać, ponadto to co inni dostrzegają zazwyczaj jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.

  Pamiętać też należy, że większość sprawców mobbingu stara się to robić w taki sposób, by niemożliwe było zdobycie namacalnych dowodów, lub stoi w hierarchii tak wysoko, że ewentualni świadkowie takich zachowań w obawie przed utratą pracy po prostu milczą. Dlatego tek istotne, aby bezpośredni przełożeni byli szczególnie uwrażliwieni na wszelkie oznaki mobbingu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.