Szkolenie sprzedażowe – jak wybrać odpowiednie?

Szkolenia sprzedażowe są bardzo pomocne dla wszystkich osób zajmujących się biznesem i handlem.

Gamma - Szkolenie sprzedażowe - jak wybrać odpowiednie?

  Pomagają poznać zasady rządzące sprzedażą i nauczyć się, w jaki sposób pracować najbardziej skutecznie i efektywnie. Wiele firm, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tematem handlu, oferuje szkolenia sprzedażowe. W jaki sposób jednak najlepiej jest wybrać skuteczne szkolenie sprzedażowe, warte swojej ceny?

  Praktyka jest ważniejsza niż teoria

  Znajomość teorii dotyczącej zagadnień handlowych jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Dlatego właśnie dobre szkolenie sprzedażowe stawia na nauczanie praktyczne, teorię ograniczając do minimum. Informacje powinny być uczestnikom szkolenia przedstawiane w przystępnej, zrozumiałej formie - informacje powinny być przecież kierowane do odbiorców, którzy nie są specjalistami w swojej dziedzinie, lecz dopiero pozyskują niezbędną wiedzę.

  Liczebność grup - mniej znaczy lepiej

  To, ile osób znajduje się w jednej grupie szkoleniowej, ma bardzo duże znaczenie. Prowadzący nie jest w stanie skupić się na indywidualnych potrzebach każdego z uczestników, jeśli jest ich bardzo dużo. Nie jest również w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania w takiej grupie. Właśnie dlatego szkolenia w mniejszych grupach są znacznie bardziej skuteczne i efektywne, pozwalają na uzyskanie niezbędnej wiedzy i rozwianie wszelkich wątpliwości.

  Prowadzący szkolenie - osoba z doświadczeniem

  Od osoby prowadzącej szkolenie sprzedażowe zależy bardzo wiele. Przecież to właśnie ona przekazuje uczestnikom całą niezbędną wiedzę. Znaczenie mają nie tylko informacje, ale także forma, w jakiej zostaną one przekazane. Musi to być zrobione w sposób jasny, prosty i zrozumiały, opierający się bardziej na praktyce, aniżeli na teorii. Nie każda osoba, która posiada dużą wiedzę, potrafi w odpowiedni sposób przekazać ją uczestnikom szkolenia. Dlatego też dobre szkolenie to takie, które jest prowadzone przez kogoś, kto ma już doświadczenie w skutecznym przekazywaniu wiedzy.

   

  Uzyskaj najlepszy możliwy wynik negocjacji. Zdobądź kluczowe techniki dla każdego etapu sprzedaży. Obsługuj klienta profesjonalnie. Poznaj kim jest twój rozmówca, co myśli i czego się obawia. Takie umiejętności zdobędziesz biorąc udział w naszych szkoleniach sprzedażowych. Zobacz: szkolenia sprzedaż, szkolenia negocjacje, szkolenia z obsługi klienta. Zapraszamy również do działu: szkolenia managerskie
  Gamma. Najlepsza firma szkoleniowa roku. Zapraszamy!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.