Techniki prezentacji – jak dotrzeć do słuchaczy?

Celem prezentacji jest wzbudzenie zainteresowania słuchaczy oraz ich ciekawości. Ważny jest także odpowiedni kontakt ze słuchaczami, dzięki temu poczują się oni ważni oraz zainteresują się przedstawianym tematem.

   
  Celem prezentacji jest wzbudzenie zainteresowania słuchaczy oraz ich ciekawości. Ważny jest także odpowiedni kontakt ze słuchaczami, dzięki temu poczują się oni ważni oraz zainteresują się przedstawianym tematem.

  Prezentacja- 3 ważne części

  Każda prezentacja powinna składać się z 3 części. Bardzo ważny jest wstęp, powinien on być bardzo ciekawy i zainteresować słuchaczy. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i o tym należy pamiętać. Następnie przechodzimy do części właściwej.

  Tutaj możemy także zaprezentować dodatkowo prezentację, bądź też slajdy. Ostatnim krokiem jest zakończenie. Może ono być podsumowaniem, ale również umacnia wiarygodność i wpływa w dużej mierze na ocenę.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poprowadź swój zespół do sukcesu i rozwijaj swoje kompetencje menadżerskie dzięki naszym szkoleniom menadżerskimZobacz też:

  Prezencja jest ważna

  Warto także zadbać o odpowiednią prezencję. Zatem ubiór musi elegancki i schludny. W żadnym wypadku nie można postawić na awangardowe ubrania i intensywną kolorystykę, gdyż to nie wpływa pozytywnie na naszą wiarygodność. Trzeba także odpowiednio rozpocząć prezentację, otóż przed samą przemową warto poczekać chwilę, aż wzbudzimy zainteresowanie odbiorców.

  Gdy już zwrócimy ich uwagę możemy przejść do części właściwej. Tutaj warto również pamiętać, aby prezentacji nie rozpoczynać od żartów, gdyż nie jest to dobrze widziane, ani też postrzegane.

  Łączy nas biznes

  Przemawiając należy dotrzeć do słuchaczy i pokazać im, że mamy wspólny mianownik. Należy więc podkreślić swoje kwalifikacje oraz wiedzę. Można też odrobinę opowiedzieć o swoim doświadczeniu. Jako, ze takie relacje powinny wiązać się z korzyściami trzeba więc powiedzieć o nich. Co słuchacze mogą wynieść z prezentacji i jakie korzyści osiągną.
   
  Inne techniki prezentacji obejmują również zaangażowanie publiczności. Na początku można więc zadać pytanie, gdzie słuchacze odpowiedzą na nie poprzez podniesienie rąk. Warto także poćwiczyć w domu swoje wystąpienie i sprawdzić ile czasu zajmuje. Taka wiedza przyda się podczas kontaktu ze słuchaczami. Można od razu poinformować ich ile prezentacja potrwa oraz, że w poszanowaniu ich czasu będziemy trzymać się tych ram czasowych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.