Techniki sprzedaży czy manipulacja?

Wielu sprzedawców sądzi, że poznając nowoczesne techniki sprzedaży i negocjacji jest w stanie sprzedać wszystko i każdemu.

Gamma - Techniki sprzedaży czy manipulacja?

  Tylko należy sobie odpowiedzieć na pytanie - czy w naszym biznesie ważne jest sprzedanie towaru za wszelką cenę czy zależy nam na długofalowym budowaniu relacji? Zaskoczeniem może być, że odpowiedzią na szkolenia z technik negocjacyjnych i sprzedażowych są szkolenia, które nauczą jak sobie z takimi sztuczkami radzić.

  Poszczególnej techniki sprzedaży i negocjacji są znane nie tylko sprzedawcom, ale także ich klientom. Nie liczmy na zaufanie osoby, która złapie nas na stosowaniu sztuczek sprzedażowych. Na szkoleniach dla akwizytorów usłyszymy, że ważne jest budowanie pozornych potrzeb, stawianie pozornych pytań, które właściwie nie pozostawiają miejsca na realną decyzję, strasznie negatywnymi skutkami odmowy. Nauczą się także jak lawirować przed konkretną odpowiedzią, jak prowadzić negocjacje pozorne (gdybanie, budowanie potencjalnych scenariuszy, zadawanie hipotetycznych pytań), jak przedstawiać niekorzystną ofertę na tle jeszcze bardziej niekorzystnej, jak wprowadzać pozorne ustępstwa.

  Jak zostać hunterem sprzedaży? Jak szybko wyjść z mentalnego zniechęcenia i skutecznie budować napęd sprzedażowy? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta? Jak poprawić umiejętności negocjacyjne?

  Czy takie zachowania w poważnym biznesie są uważane za etyczne? Raczej nie. Nikt nie chce zorientować się, że padł ofiarą technik manipulacyjnych, nie liczmy że zbudujemy na tym jakąkolwiek trwałą relację. Jeżeli chcemy uchodzić za profesjonalistów to z góry ustalajmy zasady negocjacji i sprzedaży. Wyznaczmy osoby odpowiedzialne za poszczególne decyzje, termin negocjacji i ich zakończenia, zakres prowadzonych rozmów. Nie wykorzystujmy efektu zaskoczenia, dezorientacji, lawinowych pytań, przerzucania odpowiedzialności na bliżej nieokreślone osoby. Dzięki temu sami zostaniemy potraktowani poważnie.

  Takie sztuczki są niedopuszczalne w poważnym biznesie. Zawodowi negocjatorzy przygotowują pracowników dużych korporacji na spotkania z osobami przeszkolonymi z nowoczesnych technik więc mogą się one okazać nieskuteczne i śmieszne. Mając dostęp do internetu można znaleźć rozwiązania na tego typu zachowania. Jeżeli chcemy pograć ze swoim kontrahentem, korzystajmy z tego z umiarem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.