Tworzenie wizerunku firmy

Nastały takie czasy, że to pracownik dyktuje warunki, mówi się, że w końcu nastał rynek pracownika, a firmy zabijają się wręcz w walce o dobrych specjalistów. To bardzo dobry więc moment na rozwinięcie skrzydeł w branży headhunterskiej. W założeniu, to do Ciebie będą się zgłaszać firmy, które chciałyby, żebyś dla nich znalazł odpowiedniego pracownika. Wdaje się to dość proste, niestety schody zaczynają się, kiedy chciałbyś takiego klienta znaleźć. 

zdjęcie - Tworzenie wizerunku firmy
 
Nastały takie czasy, że to pracownik dyktuje warunki, mówi się, że w końcu nastał rynek pracownika, a firmy zabijają się wręcz w walce o dobrych specjalistów. To bardzo dobry więc moment na rozwinięcie skrzydeł w branży headhunterskiej. W założeniu, to do Ciebie będą się zgłaszać firmy, które chciałyby, żebyś dla nich znalazł odpowiedniego pracownika. Wdaje się to dość proste, niestety schody zaczynają się, kiedy chciałbyś takiego klienta znaleźć. Bowiem tylko do dużych, sprawdzonych i uznanych na rynku firm zajmujących się pośrednictwem klienci przychodzą sami. Reszta z nich musi sobie sama wychodzić ścieżki i pozyskać kontrahentów.
 
To z jednej strony, z drugiej bowiem potrzebujesz również dużą bazę potencjalnych kandydatów, którzy gotowi będą do podjęcia nowego zatrudnienia. W takim wypadku tworzenie wizerunku firmy jako godnej zaufania jest kluczowe. Możesz zlecić to np. agencji specjalizującej się w tych tematach, niestety istnieje możliwość, że nawet w przypadku podpisania umowy o zachowaniu poufności wyjdzie na jaw, że tworzysz wizerunek niejako sztucznie, w sposób wymuszony.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

Możesz także zatrudnić konsultanta, który będzie Cię prowadził przez meandry układów biznesowych, lub też wybrać się na odpowiednie szkolenie. Szkolenie nad osobistym konsultantem ma tę przewagę, że po pierwsze jest korzystniejsze cenowo (co przy początkach działania firmy jest dość istotne). Ponadto jest to też szansa na zbudowanie relacji z innymi przedsiębiorcami, co może być dla Ciebie cenne, zwłaszcza jeżeli szkolenie nie jest dedykowane tylko branży pośredników pracy. Oprócz tego jak będziesz się sprzedawał na zewnątrz, pamiętaj, że najistotniejsze w tym biznesie będą Twoje poprzednie zlecenia i sposób w jaki były one prowadzone i zakończone (czy zakończyły się sukcesem, czy w terminie, czy były zgłaszane reklamacje itp.).
 
Jeżeli klient będzie zadowolony z Twojej pracy z pewnością wróci, może Cię też polecić innym. Pamiętaj również by zadbać o swój wizerunek wobec potencjalnych kandydatów – nie obiecuj im gruszek na wierzbie, staraj się raz na jakiś czas z nimi kontaktować, by wiedzieli, że o nich pamiętasz, nawet jeśli nie do końca pasują do profilu poszukiwanego pracownika, zapraszaj na spotkanie. To może tylko zaprocentować na przyszłość.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.