Waterfall a agile – czym się różnią?

Zarządzanie zespołem ludzkim, a także zarządzanie projektami ma niebagatelne znaczenie dla osiągnięcia wysokich wyników. Tutaj konieczne jest wprowadzanie odpowiednich modeli. Dzięki temu w dużym stopniu efektywność może wzrosnąć.

zdjęcie - (the_title())


Waterfall a agile - czym się różnią?

Zarządzanie zespołem ludzkim, a także zarządzanie projektami ma niebagatelne znaczenie dla osiągnięcia wysokich wyników. Tutaj konieczne jest wprowadzanie odpowiednich modeli. Dzięki temu w dużym stopniu efektywność może wzrosnąć. Oczywiście zarządzanie zespołem nie jest zadaniem prostym, stąd warto zdecydować się na odpowiednie szkolenia.

Agile project management szkolenie - model elastyczny w porównaniu z kaskadowym

Bardzo często stosuje się model zarządzania w postaci agile project management. Wymaga on dużych kompetencji zespołu, ale i umiejętnego zarządzania nim. Nauczyć się tego możemy podczas scrum szkolenia.

W tym przypadku plan pracy i plan projektu mogą być modyfikowane, gdyż występuje znaczące nastawienie na sam wynik i efekt. Swego rodzaju przeciwieństwem jest model kaskadowy, w którym wszystko musi być usystematyzowane.

Na samym początku konieczne jest samo rozplanowanie pracy, a także analiza potencjalnych wyników. Przy tym należy pamiętać o analizie wymagań, a także zastosować studium wykonalności.

Każdy projekt powinien posiadać ścisłe struktury, które należy realizować. Można wprowadzić także samo testowanie, tutaj zastosowanie mają badania marketingowe, następnie dochodzi do wdrożenia projektu.

W tym przypadku wszelkie wymagania muszą być od samego początku jasne i zrozumiałe, gdyż wprowadzanie wszelkich modyfikacji wiąże się z ponoszeniem bardzo wysokich kosztów, zatem zmiany nie są polecane, a wszystkie czynności skupiają się na osiągnięciu wyznaczonych celów głównych w wyznaczonym czasie.

Project manager szkolenia - postaw na jakość

Każdy sposób zarządzania czy to zespołem czy projektami może mieć wiele zalet, ale i wad. Dlatego najważniejsze jest dostosowanie stylu do potrzeb, dzięki któremu można osiągnąć najlepsze wyniki.

Również sam budżet ma duże znaczenie, gdyż wszelkie modyfikacje mogą być bardzo kosztowne. Pomimo tego, że w wielu firmach stosuje się tzw. burze mózgów, to jednocześnie koordynowanie pracy przez np. kierownika projektu ma znaczenie dla efektywności.

Warto jeszcze pamiętać o odpowiedniej motywacji zespołu i podziałowi obowiązków tak, by każdy mógł realizować swoje zadania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.