Wizja i misja firmy

Wiele osób marzących i dążących do założenia własnej działalności gospodarczej, bardzo intensywnie niejednokrotnie zastanawia się nad tym, czy w dobie tak mocno rozwiniętej  konkurencji można istnieć na rynku, bez oryginalnej wizji?

Gamma - Wizja i misja firmy

   

  Wiele osób marzących i dążących do założenia własnej działalności gospodarczej, bardzo intensywnie niejednokrotnie zastanawia się nad tym, czy w dobie tak mocno rozwiniętej  konkurencji można istnieć na rynku, bez oryginalnej wizji? Otóż nie. W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku działa mnóstwo podobnych niemal jak dwie krople wody firm, wyróżniająca się wizja i misja to coś, co dla przedsiębiorcy okazać się może najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu. W efektywnym prowadzeniu biznesu należy doskonale zdawać sobie sprawę z roli, jaką pełni otoczenie skupiające się wokół przedsiębiorca. Te otoczenie tworzą nie tylko potencjalni klienci, ale również wszyscy partnerzy spółki, lokalna społeczność oraz w dużym stopniu działająca w tej samej branży konkurencja. Jansa i czytelna misja firmy wraz z wizją połączoną z dobrze opracowaną strategią doprowadzą firmę do spójnego i sukcesywnego rozwoju, nie tylko dla jej wnętrza, ale i dla tych wszystkich znajdujących się na zewnątrz danego przedsiębiorstwa. Czym jednak tak naprawdę jest misja firmy? Otóż niczym innym jak celem działania danego przedsiębiorstwa. Dodatkowo misja skupia się także nad tymi wszystkimi grupami, dla których w teorii ma służyć działanie danego przedsiębiorstwa. Podsumowując wszystko w jednym zdaniu śmiało można stwierdzić, że misja stanowi ogół wartości, jakich oczekują klienci i inni interesariusze. W przypadku zarządzania przedsiębiorstwem w oparciu o misję, wyróżnić można cztery kategorie wartości. Oto one:


  - kategoria 1 - wartości biznesowe, związane przede wszystkim z osiąganiem odpowiedniego poziomu zysków
  - kategoria 2 - wartości racjonalne, czyli takie, które opierają się na budowaniu jakości relacji interpersonalnych
  - kategoria 3 - wartości rozwojowe do których przede wszystkim zalicza się kreatywność, innowacyjność oraz nieustanne doskonalenie własnych umiejętności
  - kategoria 4 - wartości szeroko rozumiane jako wkład na rzecz innych osób/ instytucji.


  Warto wiedzieć, że misja i wiza firmy, odpowiednio ustalone, zawsze będą się idealnie uzupełniały.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.